Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prie Tauragės bibliotekos – interaktyvi instaliacija iš tūkstančių detalių

Goethe‘s instituto interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Tauragę. Nuo šiandien iki spalio 17 dienos ją aplankyti galima prie Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos įėjimo. „Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Tauragiškiai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata, kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.

Įkvepiančios citatos iš visos Europos

„Išnykstančio sienos“ idėja – simbolizuoti spalvingą ir daugialypę, tačiau bendražmogiškos mąstysenos jungiamą Europą. Dviejų metrų aukščio sienoje – daugiau nei šimtas pačių europiečių pasiūlytų citatų įvairiomis kalbomis, su vertimais į vokiečių ir lietuvių kalbas. Nuo J. W. von Goethe‘s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Andriaus Mamontovo „Popsas užkniso juodai“. Traukdami kaladėles iš sienos ir skaitydami sentencijas, lankytojai gali išsirinkti mėgstamiausias ir pasiimti dalį mūsų bendros Europos su savimi.

Išplėstinė Lietuva

Instaliacija Tauragės centre – Goethe‘s instituto vydkomo projekto „Išplėstinė Lietuva“ dalis. Net penkiuose Lietuvos miestuose šiemet vyksta kūrybinės dirbtuvės, kviečiančios gyventojus analizuoti savo aplinką. Jų metu buvo sukurti fotografijų ciklai, video portretai, iliustruoti žemėlapiai ar remiantis storytelling (liet. istorijų pasakojimo) metodais papasakotos mažosios miestų istorijos. Kūrybinių dirbtuvių rezultatai pristatomi projekto svetainėje www.goethe.de/isplestinelietuva

Kviečia prisijungti diskusijai

Be „Išnykstančios sienos“ ir kūrybinių dirbtuvių Tauragėje Goethe‘s institutas inicijuoja diskusiją, kurios tikslas – aptarti kultūrinius vietos klausimus. Spalio 15 d. 14 val. B. Baltrušaitytės bibliotekoje skirtingų miesto institucijų (savivaldybės, bibliotekos, miesto muziejaus, kultūros centro), įvairių bendruomenių atstovai bei aktyvūs miestiečiai diskutuos apie kultūros pasiūlą ir renginių organizavimo specifiką Tauragėje, aptars gyvenimo šalia ES sienos ypatumus ir bandys įvardinti miesto bei regiono išskirtinius bruožus.

Pagrindinis „Išplėstinės Lietuvos“ projekto partneris Tauragėje – Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

[ngg src=”galleries” ids=”115″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top