Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prieš šventes bus išdalinta 50 dūmų detektorių

Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrine tarnyba gruodžio 20 d. lankys socialinės rizikos šeimas, kurioms prieš gražiausias metų šventes padovanos bei pakabins dūmų detektorius tam, kad jos būtų sutiktos saugiai. Akcijos metu planuojama išdalinti 50 vnt. dūmų detektorių.

„Tikimės, kad padovanoti dūmų detektoriai padės išvengti skaudžių nelaimių ir šventes visiems sutikti saugiai. Šia akcija norime priminti, kad dūmų detektoriai ne tik privalomi, bet ir gali padėti sumažinti žalą gaisro atveju, o svarbiausia – išgelbėti gyvybes“, – sako Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per 11 šių metų mėnesių Lietuvoje kilo daugiau kaip 7300 gaisrų, kuriuose žuvo 82 šalies gyventojai. Apie 78 proc. gaisrų aukų žūsta gyvenamojoje aplinkoje, dažniausios to priežastys – neatsargus rūkymas (45 proc. nuo bendro žuvusiųjų skaičiaus), neatsargus žmogaus elgesys (24 proc.), elektros instaliacijos ir įrenginių gedimai (8,5 proc.), krosnių ir dūmtraukių gedimai ir eksploatavimo pažeidimai (3,6 proc.).

Šių gaisrų priežasčių analizė rodo, kad sumažėjo žuvusiųjų dėl techninių priežasčių (elektros instaliacijos, krosnių ar dūmtraukių gedimų ir pan.), tačiau ženkliai išaugo žuvusiųjų skaičius dėl pačių gyventojų neatsargaus ir neatsakingo elgesio. Be to, absoliuti dauguma būstų, kuriuose žuvo žmonės, nebuvo aprūpinti autonominiais dūmų detektoriais.

Pasidalinkite
Scroll to Top