Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pritarta atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimo projektų įgyvendinimui ir finansavimui

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino sprendimo projektą „Dėl pritarimo atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimo projektų įgyvendinimui ir finansavimui“. Pritarta Tauragės rajono savivaldybės administracijos, Tauragės miesto seniūnijos, Skaudvilės, Žygaičių r. gimnazijų, Jovarų pagrindinės mokyklos,  Sporto centro, Šeimos gerovės centro, Priešgaisrinės tarnybos ir Lauksargių globos namų projektams įsirengti ar įsigyti saulės elektrines savo įstaigos poreikiams.

Bendra numatoma saulės elektrinių galia siekia šiek tiek daugiau kaip 1,3 MW. Šią vasarą paraiškos bus teikiamos Aplinkos projektų valdymo agentūrai, kuri kompensuos apie 800 Eur už 1 kW įrengtosios galios saulės elektrinės, vadinasi bendras subsidijos dydis sieks apie 1 057 616,20 Eur, o nuosava lėšų dalis apie 141 555, 57 Eur. Įrengus saulės elektrines tikimasi, kad bus sutaupyta apie 545 t CO2 per metus.

Šiuo metu Tauragės rajone biudžetinių įstaigų bendra įrengta saulės elektrinių galia siekia apie 900 kW ir tai sudaro apie 30 proc. viso elektros energijos poreikio Tauragės biudžetinėms įstaigoms.

Tauragės savivaldybės administracija 6,5 ha. teritorijoje, Plikiškės k. ketina įrengti 1075,3 kW galios saulės fotovoltinę elektrinę, kurios pagaminta elektros energija bus naudojama Tauragės rajono savivaldybės seniūnijų elektros poreikiams patenkinti. Didžioji dalis elektros energijos bus panaudota visoms rajono gatvėms apšviesti. Įgyvendinus šį projektą Aplinkos projektų valdymo agentūra Tauragės rajono savivaldybės administracijai skirs ne mažiau kaip 853 000 Eur subsidiją. Darbus planuojama pradėti kitų metų pavasarį. Įgyvendinus šį projektą 60 proc. elektros energijos Tauragės biudžetinės įstaigos pasigamins iš atsinaujinančių energijos išteklių panaudojus saulės fotovoltines elektrines.

Įgyvendinus visus projektus Tauragės rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos visą reikiamą elektros energiją savo poreikiams pasigamins iš saulės elektrinių.

Pasidalinkite
Scroll to Top