Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pro memoria: Jonas Andrius Šileris (1948-2021)

2021 m. sausio 31 d. mirė vienas iškiliausių Lietuvos badmintono trenerių – Jonas Andrius Šileris.

1996 m. J. A. Šileris įkūrė asociaciją badmintono klubą „Volanas“, buvo klubo prezidentas. Stažavosi Vokietijoje ir Norvegijoje, o Tauragėje badmintoną puoselėjo ir jaunimą ugdė nuo 1973 metų. Nuo 2007 metų Jonas Andrius Šileris badmintono paslaptimis nuoširdžiai dalijosi su Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos auklėtiniais.

Per ilgą trenerio karjerą su badmintonu jis supažindino ir sudomino daugybę sportuoti norinčių vaikų, parengė ne vieną puikų sportininką, žaidusį Lietuvos badmintono rinktinėse ir tarptautinėse varžybose atstovavusį Lietuvai. Pirmieji, kaip trenerio, įvertinimai – Rimas Lavrukaitis ir Antanas Mizgiris – Lietuvos jaunimo čempionai. Jo auklėtiniai – Lietuvos badmintono čempionai Akvilė Stapušaitytė, Povilas Bartušis ir daugelis kitų. J. A. Šileris – pirmasis Pekino ir Londono olimpietės Akvilės Stapušaitytės treneris.

J. A. Šileris yra pelnęs daugybę apdovanojimų. 2013 metais Jonas išrinktas Metų sporto žmogumi „Tauragės metų žmogaus rinkimuose“. Yra apdovanotas Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“. 2018 m. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė 70–mečio proga J. A. Šilerį, kaip olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusį žmogų, apdovanojo prizu „Citius. Altius. Fortius“.

Dėl Jono Andriaus Šilerio mirties nuoširdžią užuojautą reiškiame šio garbaus žmogaus šeimai ir artimiesiems. Nuėjęs savo gyvenimo kelią, ilsėkis amžinoje ramybėje.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top