Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Projekto „Viešųjų iniciatyvų centrų tinklo Lietuvos pasienio zonoje įkūrimas“ konferencija

Projekto „Viešųjų iniciatyvų centrų tinklo Lietuvos pasienio zonoje įkūrimas“ konferencijos dalyviaiBirželio 27 dieną Tauragės bendruomenių namuose vyko baigiamoji projekto „Viešųjų iniciatyvų centrų tinklo Lietuvos pasienio zonoje įkūrimas“ konferencija. Projektas buvo įgyvendinimas 2021 – 2023 metais Tauragės rajono savivaldybės administracija bei asociacija Tauragės miesto vietos veiklos grupės.

Projektas iš pradžių buvo įgyvendinamas su Rusijos Kaliningrado srities, besiribojančios su Tauragės apskritimi, miestais Gvardejsku ir Gurijevsku, tačiau 2022 m. vasario 24 d. Rusijai sukėlus karą Ukrainoje, minėti miestai iš dalyvavimo projekte buvo pašalinti, Tauragės rajono savivaldybė liko viena projekto dalyvė, tačiau tai nesutrukdė kokybiškai įgyvendinti projekto veiklas. Projekto ašimi tapo Tauragės bendruomenių namai, siekiant juos paversti Viešųjų iniciatyvų bei bendruomenių traukos centru.

Projekto metu dalis veiklų buvo skirta Tauragės bendruomenės patalpų būklės pagerinimui ir įrangos įsigijimui, norint sudaryti geresnes sąlygas NVO ir bendruomeninių organizacijų veiklai.

Projekto „Viešųjų iniciatyvų centrų tinklo Lietuvos pasienio zonoje įkūrimas“ konferencija.

Įrengta kondicionavimo sistema konferencijų ir skvošo salėse. Nupirkta patalpų valymo įranga. Įrengta stiklo pertvara tarp koridoriaus ir choreografijos salės antrame aukšte (dėl saugumo ir garso izoliacijos). Įsigyta konferencijos įranga – projektorius, televizoriai, konferencinės kėdės, konferenciniai krėslai, konferenciniai stalai ir kt. Įsigyti kavos aparatai. Įrengta garso sistema. Įsigyta įranga, kuri bus naudojama vaikų užimtumui vaikų kambaryje: interaktyvios grindys, virtualios realybės akiniai, žaidimų konsolė, konstruktoriai, kilimas, sofa ir kiti baldai, magnetiniai kubai, tuneliai-palapinės, žaislai, tinkantys negalią turintiems vaikams – muzikos instrumentai, šviesos žaidimai, sienelė, balansiniai žaidimai. Įsigyta sporto testavimo įranga.

Siekiant labiau sutelkti Tauragės rajono NVO ir bendruomenines organizacijas ir pagilinti jų žinias aktualiose srityse, buvo organizuoti seminarai: NVO kompetencijų didinimas”, “Lyderystės receptai”, organizuota trijų dienų stovykla “Būkime drauge”, seminarų ciklas “Aš – šeima – bendruomenė” taip pat Bendruomenių festivalis. Seminarų metu Tauragės miesto vietos veiklos grupės, NVO ir bendruomeninių organizacijų atstovai gilino žinias apie vietos plėtros strategijų rengimą, galimybes gauti ES finansavimą įvairiems bendruomeniniams projektams įgyvendinti (diskutavo apie galimus projektus, generavo idėjas bei pasiūlymus), mokėsi kitų sėkmingai veiklai būtinų dalykų.

Baigiamojoje projekto konferencijoje miesto VVG nariai apžiūrėjo įsigytą inventorių bei įrangą, susipažino su parengtomis metodologinėmis rekomendacijomis, taip pat aptarė ateities planus.

Ženklas - Finansuojama Europos SąjungosŠi publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Tauragės miesto VVG ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Pasidalinkite
Scroll to Top