Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Respublikiniame ūkininkų pagerbimo renginyje apdovanoti Tauragės krašto atstovai.

2020-ieji metai buvo neeiliniai metai, kuomet dėl Covid-19 pandemijos ir karantino neįvyko daugelis suplanuotų veiklų ir renginių, o karantino laikotarpiai persikėlė ir į 2021-uosius metus.  2021 m. birželio 1 d. įvykusiame LŪS išplėstiniame prezidiumo posėdyje pagaliau nuspręsta konkurso „Metų ūkis 2020“ laimėtojus pagerbti 2021 m. liepos 15 d., renginį organizuojant atviroje erdvėje – Prienų rajone, Vazgaikiemyje, „Harmony Park“.

Viso konkurse dalyvavo 213 ūkių. Iš jų išrinkti 78 nugalėtojai iš 25 savivaldybių: 25 pirmos vietos, 25 – antros ir 28 – trečios vietos laureatai. Jauniausias ir vyriausias laimėtojai abu yra pirmų vietų laimėtojai.

Iškilmingame renginyje buvo apdovanoti ir Tauragės krašto atstovai, konkurso „Metų ūkis“ laimėtojai: Sigitai ir Remigijui Loveikiams iš Skaudvilės įteiktas pirmosios vietos apdovanojimas, tuo tarpu Aida ir Darius Jakštaičiai iš Žygaičių seniūnijos užėmė antra vietą, o tarp geriausių šalies ūkių trečią vietą pelnė taip pat Žygaičių seniūnijos ūkininkai Vida ir Jonas Dirškai. Visi laimėtojai darbuojasi pieno ūkyje. Jiems įteiktos Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko padėkos bei apdovanojimai.

Konkursas per eilę metų išlaikė savo esminius principus: pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą. Jo tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje. Konkursas organizuojamas remiantis patvirtintais konkurso nuostatais ir laimėtojais kasmet tampa labai įvairaus dydžio gyvybingi, tvarūs, pažangūs, perspektyvūs ir puikiai besitvarkantys ūkiai, o konkurso dalyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros priemonių 2014-2020 m. programos priemonėse, modernizuoja savo ūkius Europos Sąjungos paramos lėšomis ir nuolat ieško inovatyvių sprendimų, norėdami išsilaikyti besikeičiančios rinkos ir klimato sąlygomis.

[ngg src=”galleries” ids=”62″ display=”basic_slideshow” gallery_width=”1280″ arrows=”1″]

Pasidalinkite
Scroll to Top