Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Rytoj prasideda viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“

Tradicija jau tapusi viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ šiuos metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais. Gegužės 7-8 d. vyksianti švarinimosi akcija skatina gyventojus pasirūpinti aplinkos tvarkymųsi iki galo ir šiukšles ne tik surinkti, bet ir išrūšiuoti bei priduoti.

Norintieji dalyvauti akcijoje turėtų parsisiųsti mobiliąją programėlę „Mes Darom“, kurioje bus pažymėtos Tauragės rajono tvarkytinos teritorijos bei savanorių buvimo vieta, kur dalyviai galės pasiimti surinktų atliekų rūšiavimui skirtus maišus.

Dalyvių skaičius akcijoje yra labai svarbus, tad visus mylinčius Tauragės kraštą ir gamtą, koordinatoriai kviečia tapti „Darom“ akcijos dalyviais. Akcija vyks gegužės 7 d. 13.00-17.00 val. ir gegužės 8 d. 11.00-15.00 val., saugiai ir atsakingai, laikantis saugumo reikalavimų. 

Ką ir kur tvarkyti?

Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „Mes darom“ programėlėje pažymėtas Tauragės rajono teritorijas. Iš viso programėlėje pažymėtos daugiau nei 25 tvarkytinos vietos: miesto centras, Meižio poilsiavietė,  Oko miškas, Jovarų, Taurų, Žygaičių, Gaurės, Aukštupių, Balskų, Dapkiškių ir kitos teritorijos.

Kaip pasirūpinti atliekomis?

  • Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“).
  • Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į TRATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius (jeigu jų nėra – palikti vienoje, gerai privažiuojamoje vietoje).
  • Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

Prisidėję prie aplinkos tvarkymosi, akcijos dalyviai ne visuomet susimąstydavo, o kur gi iš tiesų nukeliauja surinktos šiukšlės ir kas apskritai jomis turėtų pasirūpinti. Todėl šiais metais akcija „Darom“ skatina pasirūpinti atliekomis iki galo – taip, kaip tai žmonės darytų kasdien: surinkti, išrūšiuoti ir išmesti jas į toms atliekoms skirtus konteinerius arba pristatyti į regiono atliekų tvarkymo centrą.

Rūšiavimo atmintinę ir daug kitų atsakymų į klausimus galima rasti svetainėje www.mesdarom.lt ir mobiliojoje programėlėje.

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top