Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Savarankiškai Lietuvoje apsigyvenę ukrainiečiai kviečiami registruotis artimiausiame migracijos skyriuje

Tęsiantis karui Ukrainoje iš šalies traukiasi vis daugiau žmonių, pusė jų vyksta į Lenkiją, sparčiai daugėja atvykstančių į Lietuvą. Pateikiame aktualią informaciją apie karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą mūsų šalyje.

Ką svarbu žinoti karo pabėgėliams iš Ukrainos?

  • Jei atvykę ukrainiečiai neturi gyvenamosios vietos (pas gimines, artimuosius, draugus, neturi galimybės apsistoti viešbutyje ar kitoje vietoje), jie būtinai turi kreiptis į pabėgėlių registracijos centrus: Alytuje (Pramonės g. 1B), Marijampolėje (Parko g. 9), Vilniuje (Minties g. 3). Šie registracijos centrai veikia visą parą.

Registracijos centruose asmenys bus užregistruoti, gaus maisto davinius ir bus siunčiami į apgyvendinimo vietas.

Būtina registruotis, kad būtų galima pasirūpinti atvykusiais asmenimis ir sudaryti sąlygas jiems teisėtai likti Lietuvoje. Atkreipiamas dėmesys, kad pasibaigus beviziam režimui, asmenys neturės jokių socialinių garantijų. Registracijos metu bus pradėtos migracijos procedūros, kurios užtikrins socialines garantijas buvimo Lietuvoje metu.

  •  Jei atvykę ukrainiečiai turi gyvenamąją vietą (pas gimines, artimuosius, draugus, nori ir gali gyventi viešbutyje ar kitoje vietoje). Migracijos departamentas informuoja, kad dėl karo veiksmų savarankiškai iš Ukrainos į Lietuvą atvykę ir pasirinktose vietose apsigyvenę Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai turi atvykti į artimiausią jiems Migracijos departamento teritorinį skyrių ir registruotis darbo valandomis šiais adresais: Tauragėje (Stoties g. 15); Vilniuje (Vytenio g. 18); Kaune (A. Juozapavičiaus pr. 57); Klaipėdoje (Kauno g. 6); Šiauliuose (Aušros al. 19); Panevėžyje (K. Binkio g. 14); Alytuje (Jotvingių g. 8); Marijampolėje (Kęstučio g. 1); Utenoje (Maironio g. 4); Telšiuose (Žemaitės g. 34); Elektrėnuose (Draugystės g. 32); Visagine (Veteranų g. 13); Šalčininkuose (Architekto g. 4). Šiuo atveju, į registracijos centrą Alytuje vykti nebūtina.

Migracijos departamentas taip pat primena, kad registracijai suaugusieji kartu turi atsivesti vaikus.

Svarbi, nuolat atnaujinama informacija Ukrainos klausimais skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto svetainėje https://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-apie-kara-ukrainoje/aktuali-informacija-1

Pasidalinkite
Scroll to Top