Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

„Scanorama“ siūlo europietiško kino atostogas: surengs mažąjį festivalį Tauragėje

Siekdama plėsti ir gilinti Lietuvos žiūrovų pažintį su europietišku kinu, „Scanorama“ naujai pažvelgė į kino sklaidą regionuose ir nusprendė įgyvendinti iki šiol nė vieno šalies festivalio ar kino platintojo netaikytą praktiką. „Scanoramos vasara“ pakvies ne į atskiras filmų peržiūras, bet surengs mažuosius festivalius Tauragėje, Alytuje ir Biržuose. Filmų peržiūros Tauragės kultūros rūmuose ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kiemelyje, diskusijos ir specialus meniu vietos gyventojų pamėgtame restoranėlyje „Holivudas“ – tauragiškių laukia tikros atostogos europietiško kino ritmu.

„Scanorama“ yra pirmoji, kuri į regionus pažvelgė rimtai, dėmesingai ir atsakingai. Reginio organizatoriai įsitikinę, kad tam būtinas artimas ryšys su vietos bendruomene ir pažintis su kultūros lauku. Pasak jų, nepakanka kelioms valandoms atvykti į svetimą vietą ir surengti peržiūrą ar diskusiją. Reikia tapti ne svečiu, o miesto gyventoju – žinoti kuo gyvena vietiniai, prisėsti jų pamėgtoje kavinėje ar bare, užsukti į vykstančią parodą.

„Scanoramos vasaros“ veidu – scanbasadoriumi – tapo kino archyvaras Aleksas Gilaitis, gerai susipažinęs su vietos kultūros lauku ir bendruomene. Jis savarankiškai parinko renginių vietas, sudarė įvairiapusišką kino programą, žadančią tinkamą kultūrinį vasaros akcentą kiekvienam miesto gyventojui, steigs miesto kino klubą ir burs kinu besidominčią bendruomenę – pasibaigus „Scanoramos vasarai“, ji savarankiškai tęs scanbasadoriaus pradėtą veiklą.

„Pirmasis „Scanoramos vasaros” dublis Tauragėje – tai kino teatru virtę miesto kultūros rūmai, įvairi filmų programa, įdomios diskusijos ir festivalio draugo kavinės-baro „Holivudas” specialūs pasiūlymai. Tauragės kino gurmanai ir kiti miesto gyventojai galės išsirinkti sau patinkantį filmą iš programos, kurioje – naujausi Europos režisierių filmai, lietuviška archyvinė dokumentika ir košmariškas siaubas po atviru dangumi”, – teigia A. Gilaitis.

Projekto sėkme neabejoja ir Lietuvos Respublikos Seimo narys bei Aplinkos apsaugos komiteto narys Romualdas Vaitkus, aktyviai dalyvaujantis Tauragės kultūriniame gyvenime.

„Tauragiškiai labai mėgsta kiną! Tuo įsitikinome rengdami įvairius kino festivalius Tauragės pilyje po atviru dangumi. Visos vietos būdavo užpildytos! „Scanoramos vasara“ – tai naujas bandymas surasti savo žiūrovą, savo auditoriją. Esu visiškai įsitikinęs, kad jums pavyks, ir renginys taps gražia tradicija, puikiai įsiliejančia į Tauragės regiono kultūrinį gyvenimą. Geras filmas yra kažkas nuostabaus, užburiančio ir „vežančio“. Pažiūrėjęs „Kariaujančią moterį“, aš dar ilgai mąsčiau apie musų pačių sukurtas problemas, su kuriomis bandome kovoti. Laikas žiūrėti – laikas galvoti ir veikti“, – teigia jis.

„Scanoramos vasaros“ repertuare Tauragėje – pagrindiniuose pasaulio kino festivaliuose pristatyti ir ne vieną apdovanojimą pelnę filmai: „Oskaro“ laureato dano Thomo Vinterbergo „Dar po vieną“, serbo Srdano Golubovičiaus „Tėvas“, islando Benedikto Erlingssono „Kariaujanti moteris“, ispanų Rafaelio Moléso ir Pepe Andreu „Omarų sriuba“, italo Lucos Guadagnino „Suspiria“. Mažųjų žiūrovų lauks rumunų animatorės Ancos Damain „Nepaprasta Maronos kelionė“, o istorijos mylėtojus sudomins iš Lietuvos centriniame archyve saugomų tarpukario Lietuvos kronikų segmentų sudaryta programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą“.

PROGRAMA

Seansų vieta: Tauragės kultūros rūmai (Dariaus ir Girėno g. 3, Tauragė)
Diskusijų transliacijų vieta: restoranėlis „Holivudas“ (Prezidento g. 50, Tauragė)

 • Birželio 19 d. 18 val. DAR PO VIENĄ (rež. Thomas Vinterberg, komiška drama). Žygimanto Baltrūno muzikinis intro (akordeonas) ir Europos šalių kino forumo „Scanorama“ įkūrėjos Gražinos Arlickaitės vaizdo sveikinimas.
 • Birželio 20 d. 14 val. NEPAPRASTA MARONOS KELIONĖ (rež. Anca Damain, animacinis). Po seanso laukia žaisminga kino edukacijos diskusija su kino edukatore Gintare Pranarauskaite.
 • Birželio 21 d. 13 val. gyva diskusijos transliacija su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Romualdu Vaitkumi ir poete Renata Karvelis.
 • Birželio 21 d. 18 val. KARIAUJANTI MOTERIS (rež. Benedikt Erlingson, komiška drama)
 • Birželio 22 d. 15 val. gyva diskusijos transliacija su istoriku Darium Kiniuliu ir poete Renata Karvelis.
 • Birželio 22 d. 18 val. TARPUKARIO LIETUVA PER KINO KRONIKŲ OBJEKTYVĄ („Scanorama”, archyvinė dokumentika)
 • Birželio 23 d. 15 val. Gyva diskusijos transliacija su liuteronų kunigu Mindaugu Dikšaičiu.
 • Birželio 23 d. 18 val. TĖVAS (rež. Srdan Golubovič, drama)
 • Birželio 24 d. 18 val. OMARŲ SRIUBA (rež. Rafael Molés, Pepe Andreu, dokumentinis)
 • Birželio 25 d. uždarymo filmą lydės diskusijos įrašas su siaubo žanro tinklalaidės „Žarnų Malūnas“ kūrėjais Dmitrijumi Gluščevskiu ir Jonu Trukanu.
 • *Birželio 25 d. 22:30 SUSPIRIA (rež. Luca Guadagnino, siaubo) – seansas vyks Tauragės krašto muziejaus kiemelyje

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ vyks birželio 19 – 29 d. Tauragėje (Tauragės kultūros rūmai, Tauragės krašto muziejus)

Projektą „Scanoramos vasara“ finansuoja Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos el. paštu [email protected] arba telefonu 8 625 76968.

Pasidalinkite
Scroll to Top