Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Seime atidaryta Tauragės garbės pilietės Juzefos Bružienės tapybos darbų paroda

Liepos 1 dieną Seimo III rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta tauragiškės menininkės, Tauragės garbės pilietės Juzefos Bružienės tapybos darbų paroda.

Tauragiškių išrinktos Seimo narės Aušrinės Norkienės iniciatyva suorganizuota paroda bus eksponuojama liepos 1–15 dienomis.

Parodos pristatyme dalyvavo ir parodos autorę pasveikino Seimo narė Aušrinė Norkienė, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Tauragės r. savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Į parodos atidarymo renginį atvyko ir gausus būrys Tauragės r. Mažonų seniūnijos gyventojų. Parodos atidarymo proga sveikinimo žodžius tarė ir prisiminimais apie bendrus darbus ir išgyvenimus pasidalijo Mažonų seniūnas Jonas Samoška, Mažonų kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė, Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė, Lomių kaimo bendruomenės „Lomiai“ pirmininkė Elena Bazinienė.

Parodos autorė Juzefa Bružienė, pristatydama savo tapybos darbų parodą, pasidžiaugė, kad per 40 kūrybos metų turėjo galimybę surengti daugiau kaip pusantro šimto parodų, tačiau neslėpė jaudulio ir džiaugsmo dėl susirinkusio gausaus būrio kraštiečių. Gyvenimo džiaugsmu trykštanti menininkė kiekvienam sveikinusiam dėkojo už gerą žodį ir dėmesį.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius, sveikindamas autorę, džiaugėsi, kad Tauragė savo tarpe turi ne tik didžią menininkę, savo kūrybos darbais garsinančią mūsų kraštą, tačiau ir žmogų, aktyviai dalyvaujantį mūsų rajono bendruomenės gyvenime.

Daugelį metų menininkė dirbo kultūrinį darbą, organizavo renginius, kūrė įvairias kolekcijas. Išskirtinio ir subtilaus žavesio, begaline energija ir gyvenimu kunkuliuojanti Juzefa Bružienė nuo 1983 m. gyvena Mažonų kaime ir savo darbais garsina Tauragės kraštą.

Ši tapytoja, mezgėja ir rūbų modeliuotoja yra sukūrusi apie 500 darbų, surengusi apie 140 autorinių parodų, dalyvauja įvairiuose pleneruose Tauragės rajone, Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Rusijoje, moko vaikus tapybos meno paslapčių.

Juzefos Bružienės tapybos darbų kolekcija „Madonos“ pagal metų laikus buvo pristatyta ne viename Lietuvos mieste, Lenkijoje, Vokietijoje ir kitose valstybėse. Pagal J. Bružienės tapytą paveikslų kolekciją Lenkijos Punsko valsčiaus „Aušros“ leidykla išleido 1999 metų kalendorių.

2020 m. birželio 6 d., per Tauragės 513-tąjį gimtadienį, Juzefai Bružienei buvo suteiktas Tauragės garbės pilietės vardas. Menininkė yra trisdešimtoji garbės piliečių sąraše. Šie apdovanojimai teikiami nuo 1994 metų.

Pasidalinkite
Scroll to Top