Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Seimo Energetikos ir darnios komisijos narių išvažiuojamasis posėdis – Tauragėje

Šiandien į Tauragę atvyko Seimo Energetikos ir darnios komisijos nariai. Svečiai sutikti Savivaldybės posėdžių salėje, kur buvo pristatyti ir plačiau aptarti Tauragės rajono energetikos projektai, Savivaldybės kelias neutralaus poveikio klimatui link. Komisija išvažiuojamojo posėdžio metu taip pat aplankys „Jupiter Bach“ įmonę, Tauragės STEAM centrą, Griežpelkių vėjo jėgainių parką.

Žalioji Tauragė

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės teigimu, Tauragės specializacija – atsinaujinanti bei žalia energetika. Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Tauragėje ant 25 viešųjų pastatų stogų, įskaitant savivaldybės pastatą, įrengtos saulės fotovoltinės elektrinės, pagaminama net iki 90 proc. reikalingos energijos. Tauragės ir Pagėgių savivaldybėse įkurtas vėjo jėgainių parkas yra vienas didžiausių Baltijos šalyse. Jį sudaro 30 jėgainių, kurių bendra galia siekia 73,5 MW, o per metus jis pagamina apie 200 GWh elektros.

Pristatyta ir naujų miesto šviestuvų nauda, ambicijos iki 2030 m. atnaujinti arba naujai nutiesti 40 km dviračių takų ir sukurti dviračių takų tinklą. Pasidžiaugta pavykusiu dviračių saugyklų projektu. Pasak direktorės, gyventojai aktyviai teikė prašymus naudotis dviračių saugyklomis ir dabar jie turi patogią ir nemokamą prieigą laikyti netaršią transporto priemonę arčiau namų.

Susitikimo metu aptartas viešojo transporto proveržis, nemokamasis viešasis transportas ne tik rajone, bet ir regione (Tauragė+).

Akcentuota, kad žaliosios energetikos svarba pabrėžiama ir ugdymo įstaigose, pavyzdžiui, 2021 m. atidarytas STEAM centras, turintis žalios ir atsinaujinančios energetikos laboratoriją. Gyventojų sąmoningumas skatinamas įvairiomis akcijos, viena iš jų – „Iškeisk kavos puodelį į medelį‘‘, kurios metu su gyventojų bei verslų prisidėjimu sodinamas 7 500 medžių miškas.

Padėka

Tauragės rajono merui Dovydui Kaminskui už indėlį į naujų technologijų diegimą rajone, pastangas įgyvendinant darnaus judumo ir žaliosios ekonomikos projektus bei atsakingą požiūrį į inovatyvų sprendimų paieškas energetikos srityje įteikta Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos padėka.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top