Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Šeštą kartą Tauragė mini UNESCO Tarptautinę džiazo dieną!

Džiazas… Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas – tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.

Tauragėje Tarptautinė džiazo diena tradiciškai bus paminėta keliais renginiais. Vienas iš jų – jau kelintus metus vykstančios džiazo pamokos Tauragės mokyklose. Šiemet džiazuoja Jovarų pagrindinės mokyklos ir M. Mažvydo progimnazijos mokiniai. Pamokas 5-7 klasių mokiniams ves grupės „CinAmono“ vokalistė, radijo laidų vedėja, muzikos terapeutė Laura Budreckytė, kuri pasakos kas tai yra džiazas, mokys improvizuoti, vokalo pradmenų, leis išbandyti perkusijos instrumentus. Taip pat pirmadienį Tauragės kultūros rūmuose vyks vokalo meistriškumo pamokos mėgėjų meno kolektyvams.

Tauragės džiazo festivalis tuo ir išskirtinis, kad mes ne tik džiazo koncertus organizuojam, – sakė festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ vadovas Valdas Latoža. – Turime be galo daug ir kitokių veiklų. Tai ir netradicinės pamokos, meistriškumo pamokos, fotografijų parodos, dailės performansai. Stengiamės užsiimti šviečiamąja veikla, kad festivalis turėtų išliekamąją vertę: galbūt kažkas visai kitaip pažvelgs į džiazą, kai pajaus jį per dailę, fotografijas, pamokas.

Na, o kitas renginys skirtas Tarptautinei džiazo dienai – džiazo koncertas „ant pagalvėlių“ Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Tai jau irgi keletą metų vykstantis tradicinis koncertas. Kažkada renginio organizatoriai ieškojo netradicinės aplinkos ir rado. Kauno kolegijos Tauragės skyriaus holas tam puikiausiai tiko: čia buvo puiki kamerinė aplinka, kurioje klausytojai galėjo susėsti ant savo atsineštų pagalvėlių, sulankstomų kėdučių ir jaukiai klausytis muzikos. Juolab, kad sutapo organizatorių ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus norai ir galimybės.

„Be galo džiaugiamės, kad Tauragėje džiazas ,,įsitvirtino“, kad Tauragė jau 10 metų ,,džiazuoja“ ir nesiruošia sustoti! Tarptautinio festivalio organizatoriai kantriai ne vienerius metus jaukino Tauragės publiką prie džiazo muzikos. Neda Malūnavičiūtė, Giedrė Kilčiauskienė, Arina, „Rakija Klezmer Orkestar“ ir kiti aukščiausio lygio atlikėjai virpino mūsų širdis džiazinėmis improvizacijomis Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Tradicija  – atidaryti džiazo sezoną Tauragėje pas mus – tęsiasi! Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei, kuri kiekvienais metais remia ,,Džiazą ant pagalvėlių“,  –  sakė vienas iš iniciatorių, Kauno kolegijos Tauragės kolegijos vadovė Diana Vaitiekienė.

„Džiazo ant pagalvėlių“ koncertuose jau yra pasirodę nemažai žinomų šalyje džiazo atlikėjų. O šiemet koncertuos tauragiškiams jau pažįstama grupė „CinAmono“, kurią sudaro Lauros Budreckytės ir Vyčio Nivinsko šeimyninis tandemas. Šių atlikėjų pasirodymas – tai unikalių dermių ir improvizacijos, puikios atmosferos ir emocijų pynė, leidžianti klausytojams ir pamedituoti, ir pailsėti, ir numalšinti geros muzikos alkį. Džiazo gerbėjai galės išgirsti ir naujausio „CinAmono“ albumo „Duo“, pasirodžiusio vos prieš porą mėnesių, kūrinių, ir jau žinomų bei atpažįstamų šios grupės melodijų.

Balandžio 30 d. (antradienį), 18:00 val., Kauno kolegijos Tauragės skyriaus III aukšto fojė.

Tarptautinės UNESCO džiazo dienos minėjimas – „Džiazas ant pagalvėlių“.

CINAMONO DUO (Laura Budreckytė – vokalas, perkusija ir Vytis Nivinskas – kontrabosas).

Įėjimas laisvas

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top