Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Šį šeštadienį Tauragėje – lietuviškų prekių mugė „Pagaminta Lietuvoje“

Atšilus orui nuotaikos jau visiškai pavasariškos. Vienas iš pavasario ženklų – prasidedantys renginiai atvirame ore. Sezoną keliuose miestuose pradės lietuviškų prekių mugė „Pagaminta Lietuvoje“, kurią organizuoja mugių organizatorius „My Fest“. Mugė jau įvyko Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje, o šį šeštadienį keliasi į Tauragę, kur nuo 10 iki 18 val. šurmuliuos pačiame miesto centre – Pilies aikštėje. 

„Renginiai vyks miestų centre, ten, kur organizuojamos didžiosios miestų šventės, mugės, minėjimai. Gyventojams ir svečiams bus labai patogu“, – teigė „My Fest“ įkūrėja Jorūnė Stonienė.

Idėja rengti „Pagaminta Lietuvoje“ moteriai kilo dar 2020 m., deja, dėl COVID-19 pandemijos šio renginio iki šiol nepavyko surengti – šiemet jis vyks pirmąjį kartą. „Renginius, muges organizuojame nuo 2018 m., jau seniai atkreipiau dėmesį kokių originalių gaminių sukuria lietuviai, be to daug lietuvių gamintojų pasižymi ir aukšta kokybė – norėjosi juos palaikyti ir taip atsirado idėja rengti juos pristatysiančią mugę“, – pasakojo J. Stonienė.

Pasak moters, pastarieji pora metų smulkiesiems ir vidutiniams verslams buvo iš tiesų sunkūs. „Didelė dalis verslų prekiaudavo tik renginiuose. Tad juos uždraudus pardavimai ženkliai krito, o dalis verslų netgi buvo priversti nutraukti veiklą. Kai kas suskubo atidarinėti internetines parduotuves, tačiau jos niekuomet nepakeis gyvo bendravimo, galimybės pasišnekučiuoti, paskanauti ir pasimatuoti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Renginio idėja – suburti išlikusius verslus, padėti jiems vėl atsistoti ant kojų, suteikti galimybę pristatyti lietuviškus gaminius skirtingų miestų gyventojams, ne tik didmiesčiuose. Dalyviai į renginį suvažiuos iš visos Lietuvos.

Dalyvio mokestis, pasak J. Stonienės – simbolinis, be to taikoma nuolaida verslams, kurie nori dalyvauti mugėje savo mieste, o neįgalieji bei moksleiviai renginyje gali dalyvauti iš viso nemokamai.

Organizatorės teigimu, renginių pasiilgo ne tik prekeiviai, bet ir lankytojai. „Gauname nemažai užklausų, žmonės teiraujasi kada kokie renginiai vyks, kad galėtų iš anksto susiplanuoti atvykti“, – sakė ji. Miestuose, kur kultūrinis gyvenimas nėra labai spalvingas, įvairios miesto šventės, mugės dažnai yra pagrindinė pramoga.

Renginyje „Pagaminta Lietuvoje“ skirtinguose miestuose dalyvaus iki 100 dalyvių. Maždaug trečdalis dalyvių prekiaus maisto produktais, kiti – drabužiais, papuošalais ir aksesuarais, prekėmis vaikams, kosmetika ir švaros priemonėmis, namų dekoro detalėmis ir t.t.

„Renginiuose visuomet turime tautinio paveldo kampelį, jis būna labai populiarus, tačiau laukiame ne tik siūlančių paveldo gaminių, bet ir modernių prekių“, – patikino J. Stonienė.

Pati moteris noriai perka lietuviškų prekių. „Ir dėl savęs, ir profesinio azarto vedama kasmet apsilankau didžiosiose mugėse Vilniuje – Kaziuke, Sostinės dienose, Tautų mugėje. Jau tapo tradicija kasmet nusipirkti po lietuvių gamintojų suknelę. Būtent iš lietuvių gamintojų perku drabužius ir žaislus savo vaikams. Visa šeima avi lietuviškas šlepetes“, – juokėsi ji.

Jei gerai pasiseks, mugių ciklą „Pagaminta Lietuvoje“ J. Stonienė planuoja organizuoti ir rudenį – jis turėtų apimti keliais miestais daugiau, nei pavasarinė šventė, o nuo kitų metų renginys galbūt pasieks ir sostinę.

Pasidalinkite
Scroll to Top