Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Šiandien minime organų donorystės dieną Tauragėje

Spalis – Europos organų, audinių ir ląstelių donorystės mėnuo. Ta proga Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai ir akcijos. Tauragės rajono savivaldybė jungiasi prie Nacionalinio transplantacijos biuro akcijos minint pasaulinę organų donorystės dieną.

Organų donorystės dienos minėjimasPenktadienį, nuo 12 val. Pilies aikštėje Visuomenės sveikatos biuro, Tauragės ligoninės, Tauragės PSPC darbuotojai skleis žinią apie donorystę, kalbins žmones, informuos, kur galima užsipildyti sutikimus norintiems tapti donorais. Gyventojai turės galimybę specialistams užduoti rūpimus klausimus.

Renginio tikslas – informuoti visuomenę apie donorystės prasmę ir svarbą, atkreipti dėmesį, jog daugėjant pritariančių donorystei auga transplantacijų skaičius, o kiekviena operacija – tai išgelbėta gyvybė ar pagerinta žmogaus gyvenimo kokybė.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos Lietuvoje laukia 308 žmonės. Iš jų – 7 vaikai. Šių žmonių likimas priklauso nuo visuomenės pritarimo organų donorystei ir artimųjų apsisprendimo padovanoti savo artimojo organus po jo mirties.

Per šiuos metus Lietuvoje iš viso atlikta 140 organų ir audinių transplantacijų, kurios dovanojo viltį gyventi, pasveikti ir sugrįžti į pilnavertį gyvenimą sunkiai sirgusiems žmonėms.

Pasidalinkite
Scroll to Top