Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Šiandien Tauragėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys

Šiandien Tauragėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kartu su patarėja Aiste Šuksta. Vizito metu ministras susitiko su Tauragės rajono savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovais. Pagrindinė susitikimo tema COVID-19 situacijos valdymas.  Susitikimo metu ministras pristatė vakcinacijos tempus Lietuvoje, turimas vakcinas ir pasidžiaugė, kad Lietuva yra tarp pažangiausių pasaulio valstybių kuri gali užtikrinti gyventojų vakcinaciją.

„Pagal vakcinacijos tempus Lietuva pirmauja rytų Europoje ir dalyje vakarų Europos. Vakcina yra ilgalaikė investicija į sveiką gyvenimo būdą, todėl net du trečdaliai pasaulio neturi, tačiau ieško galimybių jos gauti.“ – teigė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kartu su gydymo įstaigų vadovais pristatė vakcinacijos rodiklius Tauragės rajone, taip pat kokiomis priemonėmis ieškoma būdų paspartinti vakcinacijos procesą. Tai ypač svarbus artėjant rudeniui, kuomet rojono mokiniai grįš į mokyklas, o vienas svarbiausių uždavinių bus išsaugoti kontaktinį mokymąsi. Tam turi ruoštis ir iešktoi įvairių bendradarbiavimo būdų rajono įstaigos, organizacijos bei švietimo ir sveikatos apsaugos ministerijos.

Diskusijos metu buvo aptarta, kad atsiradus būtinybei įvesti naujus ribojimus bus svarbus ne tik susirgusiųjų skaičius, tačiau kokios yra sergamumo pasekmės: pacientų skaičius ligoninės, mirčių skaičius ir kt. Ministras pabrėžė, kad 8-9 asmenys iš 10, kurie guli ligoninėse arba turi komplikacijų yra nepaskiepyti, todėl pagrindiniai valstybės ištekliai yra nukreipti būtent į gyventojų vakcinaciją.

Dulkys informavo, kad kitą savaitę į Lietuvą atvyks 100 000 „Janssen“ vakcinos dozių iš Norvegijos. Būtent Norvegija atsiliepė į ankstesnį Lietuvos kreipimąsi į Europos šalis, kuriuo buvo prašoma paskolinti šiuo metu mūsų šalyje vis labiau populiarėjančios „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinos. Norvegija savo ruožtu paprašė paskolinti „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos.

Po susitikimo Tauragės rajono savivaldybės administracijoje, sveikatos apsaugos ministras nuvyko į Tauragės ligoninę kur vadovas L. Indriuška supažindino su ligoninės darbo veikla, rezultatais, investicijomis į naujausią įrangą bei naujai ruošiamu geriatrijos skyriumi.

Susitikime su sveikatos apsaugos ministru dalyvavo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė, direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičiumi, seimo nariai Romuladas Vaitkus ir Aušrinė Norkienė, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai Liutauras Indriuška, Danas Masiulinis, Donatas Petrošius, taip pat tarybos narė, sveikatos komiteto pirmininkė Jolanta Skrodenienė ir savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė.

Tai jau ketvirto ministro vizitas Tauragėje šią vasarą. Liepos 23 d. lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, birželio 18 d. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, o birželio 2  d. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Ministrų vizitas svarbu regionams siekiant plėtoti gerus santykius ir ieškant galimybių svarbiausiems savivaldybių klausimams spręsti.

[ngg src=”galleries” ids=”64″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top