Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Šių metų Joninės Tauragėje atšvęstos Jovarų bendruomenėje

Birželio 24 d. švęsti Joninių Jovarų bendruomenės vasaros estradoje rinkosi viso miesto gyventojai. Po daugiau nei metų pertraukos, tai buvo pirmoji Joninių šventė, suorganizuota Jovarų bendruomenėje.

 Į Jovarų bendruomenės ir Tauragės kultūros centro organizuojamą renginį „Kupolėlė švento Jono“ susirinkusiuosius pasitiko rago garsai, rankų plovimas Jūros vandeniu. Šventės metu sveikinimo žodį tarė ir Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė: „Esančius norime pasveikinti su Joninėm, pačia gražiausia švente. Mes, Jovaruose, šią šventę švenčiam jau daug metų, turim savo senas tradicijas. Nors ir karantinas praėjusiais metais sutrukdė, nepasveikinom Jonų, bet šiemet švenčiam, nors ir su mažesne žmonių auditorija“. Šventėje esančiai publikai, bendruomenės pirmininkė P. Gylienė linkėjo gero, smagaus laiko, kiekvienam atrasti savo paparčio žiedą ir sėkmingų metų.

Visus bendruomenės bei miesto gyventojus šventės proga sveikino ir Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis: „Sveikinu visus susirinkusius, ypač Jovarų bendruomenę ir kitų bendruomenių atstovus. Didžiausi sveikinimai ir nuo Kultūros centro komandos- sveikiname visus Jonus, Janinas, Rasas. Labai smagu, kai kartu Kultūros centras prisijungia prie Jovarų ir sudėję kelias jėgas padarysime šventę, kad ji būtų patraukli- ne tik Jovarai, bet ir visas miestas švęstų Jonines čia, šioje bendruomenėje“. Kultūros centro direktorius V. Bartušis įteikė padėką visai Jovarų bendruomenei ir jos pirmininkei, už puikią partnerystę, gražų bendradarbiavimą ir prisidėjimą prie šventės organizavimo. „Ačiū visai Jovarų bendruomenei už gražų pasiruošimą, ačiū Kultūros centrui, kuris prisidėjo prie šios šventės“,- šventės metu dėkojo Kultūros centro direktorius V. Bartušis.

Sveikinimo žodį tarė ir Seimo narė Aušrinė Norkienė: „Džiaugiuosi, kad šį ypatingą vakarą, visi nusprendėte praleisti Jovaruose. Iškart dėkoju organizatoriams, kurie kasmet suteikia galimybę puikiai praleisti laiką ir atšvęsti Jonines čia, Jovarų bendruomenėje. Džiaugiuosi, kad šiemet prisideda ir Kultūros centras, ir tikiuosi, kad Joninės bus tikrai šaunios“. „Linkiu rasti paparčio žiedą, o kas nerasit— raskit laimę, pasitikėjimą, meilę, nugynę visas negandas“,- šventės dalyviams linkėjo Seimo narė A. Norkienė.

Gražios šventės proga visus miesto gyventojus ir vardą dieną mininčius sveikino Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė: „Būkit sveiki, laimingi, suraskit paparčio žiedą, o jei nerasit tikrojo – jo ieškokit savo širdyse. Linkiu, kad jis Jums ir Jūsų šeimoms neštų laimę į namus“.

Šventės metu dalyviai pynė vainikus, dainavo, šoko, žaidė įvairius žaidimus, turėjo galimybę išsiburti ateitį, vaikai džiaugėsi nemokamo batuto pramogomis. Nepamiršta ir tradicinių pramogų, tokių kaip vainikų plukdymas, laužas ir naktišokiai. Šventėje susirinkusius dalyvius linksmino ir šokti kvietė folkloro grupė FOLKENROL (Kūjeliai), liaudiškos muzikos kapelos „Nemakščių vyrai“.

[ngg src=”galleries” ids=”57″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top