Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Smagūs potyriai gamtotyros stovykloje „ STEAM žaismėje 2023“

Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pavėsingoje lauko erdvėje, jaukiose palapinėse birželio mėnesį veiklą organizavo tęstinė vaikų vasaros poilsio stovykla „STEAM žaismėje 2023“, sukvietusi 60 vaikučių.

Gamtotyros stovyklos pagrindinė stiprybė – STEAM idėjos praktinėje veikloje, skatinančios vaikus būti aktyviais, smalsiais supančio pasauliu stebėtojais, tyrinėtojais, atradėjais, kūrėjais. Veikdami kartu su kitais vaikai kėlė klausimus, sprendė problemines situacijas, aptarė dienos veiklas, teikė siūlymus, stiprino pasitikėjimą savimi ir atsakomybę už savo poelgius.

Pirmoji mažųjų išvyka – Dionizo Poškos muziejus  „Baubliai“, kur buvo apglėbti ir išmatuoti  senieji ąžuolai. Apsilankę Bijotų dvaro vandens malūne vaikai susipažino su tuo metu veikusio malūno darbu, ten gyvenusio malūnininko šeimos buitimi, diskutavo, dalijosi įspūdžiais. Tauragės STEAM centre stovyklautojai susipažino su robotikos klase ir mokinių sukurtais robotais.  Didžiausias vaikų įspūdis –  robotas, kuris moka surinkti Rubiko kubą. Laboratorijos klasėje vaikai stebėjo ir aiškinosi kodėl  cukraus pudra ir sieros rūgštis virsta anglimi. Atvykę prie Raganų eglės – mažieji tyrinėjo, apžiūrinėjo matavo, lygino, stebėjosi eglės dydžiu, ilgaamžiškumu, klausėsi sakmių ir padavimų apie šios eglės atsiradimą.

Vaikai edukacijos metu klijuoja popieriaus lapeliusStovyklos „ STEAM žaismėje 2023 “ dalyviai  apsilankė ir Viešvilės rezervato lankytojų centre, kur turėjo galimybę pabuvoti vieninteliame Lietuvoje kurtinių išsaugojimo centre. Lakštingalų slėnyje, Pagramančio lankytojų centre, vaikai grožėjosi atodanga, kur susikerta Jūros ir Akmenos upės. Stovyklautojai vyko pasigrožėti ir Nemuno lankomis nuo  Rambyno kalno, keliavo į Tauragės miesto Kartų parką, tyrinėjo kas pievelėje gyvena Jūros upės slėnyje ir pakrantėse. Taurų Nuotykių parko gamtos prieglobstyje  pindami ir plukdydami vainikus iš pievų gėlių prisiminė Rasos šventės tradicijas, papročius.

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai, atradimai – tai smalsių vaikų raktas į supančio pasaulio pažinimą ir tausojantį elgesį su aplinka. Stovyklautojai praktinėje veikloje  išmėgino STEAM  rinkinius: „Vanduo ir oras“, „Gamta ir aplinka“, „Elektros eksperimentai“. Vaikai svėrė, matavo, lygino, konstravo įvairių svorių ir formų daiktus, atliko eksperimentus su šviesa ir garsu, stebėjo ir analizavo sraigės, skruzdėlytės, slieko kūno sandarą, gyvenimo būdą, kūrė paveikslus iš lauko žolių ir gėlių.

Vaikai su nauja patirtimi ir įkvepiančiu smalsumu toliau tęsia kūrybiškus žaidimus su vasara!
Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei už skirtas lėšas stovyklos organizavimui.

Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ informacija

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top