Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Socialinė valgykla sulaukia vis daugiau susidomėjimo

Gruodžio 18 d. veiklą pradėjusi vykdyti socialinė valgykla – pagal Socialinės atskirties ir skurdo mažinimo programą finansuojamas projektas – susilaukia vis daugiau susidomėjimo. Šiuo metu karštus pietus, kurie tiekiami kiekvieną darbo dieną miesto centre įsikūrusioje valgykloje nuo 11 iki 13 val., gauna virš 60 asmenų ir poreikis tik didėja. Dauguma asmenų valgykloje nevalgo, maistą nešasi į namus daugkartinio naudojimo indeliuose. Pasak paslaugų gavėjų, maisto pakanka keliems kartams pavalgyti.

Socialinės valgyklos poreikis atsirado padidėjus besikreipiančiųjų asmenų skaičiui su prašymais skirti papildomo maisto davinių bei pastebėjus, kad yra asmenų grupė, kurių pajamos tikrai mažos ir parama karštu maistu būtų tikslingiausia pagalba nepriteklių išgyvenantiems asmenims. Prašymų sulaukiama iš mieste gyvenančių asmenų, Nakvynės bei Pusiaukelės namų gyventojų.

Socialinės valgyklos projektas finansuojamas pagal Socialinės atskirties ir skurdo mažinimo programą. Tauragės savivaldybė apmoka patalpų nuomos mokestį, komunalinius mokesčius ir tarą maistui išsinešti. Visa kitą – darbuotojų darbo užmokestį, maisto produktų įsigijimą, bei kokybišką maisto paruošimą ir pateikimą organizuoja „Maisto bankas“.

Veiklą pradėjusi socialinė valgykla sulaukė ir LRT televizijos dėmesio. Tauragėje apsilankiusi nacionalinio transliuotojo komanda, apie šį socialinį projektą, valgyklos patalpose, kalbėjosi su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktore Gintare Rakauskiene.

„Tauragės rajono savivaldybė labai skatina nevisuomeninių organizacijų veiklas. Puikus pavyzdys – „Draugų kiemelis“, kur maistą gamina savanoriai kartu su neįgaliaisiais, o karštus pietus gali pavalgyti visi Tauragės rajono gyventojai ir svečiai. 2022 m. šaltuoju metų laiku karštą maistą gamino ir gyventojams pristatė NVO „Caritas“, karštą sriubą į namus veža „Maltiečiai“, tačiau ištisus metus maitinimo paslaugą mažas pajamas turintiems asmenims teikiančios organizacijos nebuvo.
Jau yra paskelbtas Socialinės atskirties ir skurdo mažinimo programos paraiškų priėmimas 2024 metams, tikimės, kad „Maisto bankas“ teiks paraišką ir Socialinės valgyklos projektas bus tęstinis“, – apie socialinių miesto problemų sprendimą bei skurdo mažinimo priemones kalbėjo administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Prašymai priimami pagal patvirtintą tvarkos aprašą, pagal kurį paramos gali kreiptis tiek Tauragės rajono gyventojai deklaravę gyvenamąją vietą Tauragėje, tiek asmenys faktiškai gyvenantys Tauragės r. savivaldybėje, kurių pajamos neviršija 1,5 VRP (264 Eurų per mėnesį).

Dėl maitinimo paslaugų skyrimo asmenys turi kreiptis ir pateikti prašymus į Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Respublikos g. 2, Tauragė, 116 kab., informacija teikiama tel. +370 674 78268).

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top