Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vizitas Tauragės rajone

Penktadienį (rugpjūčio 27 d.) Tauragės rajone lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir jos komanda. Vizitas prasidėjo Pagramantyje, Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ socialinės globos namuose, vėliau tęsėsi Tauragės rajono savivaldybės administracijoje bei Adakavo socialinės globos namuose.

Vizito metu ministrė domėjosi apie Tauragės rajono gyventojams teikiamas socialines paslaugas, aptarė aktualiausius klausimus, vizijas, norus siekti bendrų tikslų, atkreipė dėmesį, kad yra atvira išklausyti konstruktyvius siūlymus. „Noriu aplankyti kuo daugiau savivaldybių, išgirsti praktikas, sužinoti, kas veikia, o kas ne. Noriu tiesioginio kontakto su žmonėmis, kurie atlieka labai svarbią misiją“,– sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ministrė pasidžiaugė Pagramančio socialinės globos namais, jų teikiamomis paslaugomis, kolektyvu, bendravo su šių namų gyventojomis ir plačiau aptarė teikiamas paslaugas. Daugiau dėmesio skyrė įvairioms išmokoms, pokyčiams pristatyti. Pavyzdžiui, M. Navickienė atkreipė dėmesį, kad nuo sausio 1 dienos nereikės teikti papildomų prašymų dėl vienišo asmens išmokos. Gerų žinių sulauks ir globėjai, kurie į savo šeimą priėmė vaikus, likusius be tėvų globos. Kaip teigė ministrė, globos išmokai didinti numatyta apie 8 mln. eurų. Taip pat akcentuota, kad didesnio finansavimo sulauks bendruomeninės paslaugos. Aptartas skurdo ir atskirties mažinimo klausimas. Pristatytas modelis, kurio pagalba šią riziką pavyktų sumažinti iki 25 procentų, šiuo metu ji siekia – 30 procentų.

Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, ministrei užduotas klausimas ir apie svarstymą nemokėti ligos išmokos tiems, kurie nesiskiepijo, tačiau susirgo Covid-19 liga. Ministrė atsakė, kad šį klausimą svarstys artimiausiu metu, kartu su darbdaviais ir profesinių sąjungų nariais. M. Navickienė atkreipė dėmesį, kad svarbiausia yra užtikrinti saugią darbo aplinką, o geriausias būdas tai padaryti – skiepytis.

Kartu su ministrės komanda aktualiais klausimais diskutavo ir Užimtumo tarnybos atstovė Andžela Jakienė. Ministrės patarėjas pristatė sėkmingai veikiantį Estijos modelį, kuomet žmonėms siūloma persikvalifikuoti pagal savivaldybėje esantį poreikį. Diskusijos metu taip pat iškelta problema, kad ne visi Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai turi paskatą dirbti. Vis dėlto, ministrė pasidžiaugė, jog Tauragėje įgyvendinamas projektas „Kompleksinės nedarbo pasekmių šalinimo pasaugos Tauragėje“, kuriuo siekiama sumažinti pasekmes, trukdančias nedirbantiems žmonėms įsilieti į darbo rinką, didinti šių asmenų motyvaciją įsidarbinti ar mokytis, integruotis į visuomenę, taip mažinant socialinę atskirtį ir skurdą, projekto metu asmenys stiprina finansinio raštingumo gebėjimus, sprendžia finansinių įsiskolinimų problemas, stiprina savo emocinį raštingumą.

Vizito Tauragėje metu, ministrė kartu su komanda taip pat apsilankė naujai pastatytuose grupinio gyvenimo namuose, teigiamai įvertino sudarytas gyvenimo sąlygas. Lankydamasi Adakavo socialinių paslaugų namuose, Adakave, ministrė apžiūrėjo pagrindinį pastatą, kuriame bus įkurtas Slaugos skyrius 40-čiai asmenų su slaugos poreikiu ir 50-čiai senyvo amžiaus asmenų.

[ngg src=”galleries” ids=”79″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top