Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Spalio 15-oji – Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Bendra tendencija tiek Lietuvoje, tiek Europoje – išsivysčiusiose šalyse silpnaregių sparčiai daugėja. Prie įgimtų ir įgytų ligų prisideda skaitmeninis akių nuovargis, pandemijos paskatintas nuotolinis darbas. Pasaulinę baltosios lazdelės dieną siekiama atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria silpnaregiai.

Statistikos departamento duomenimis, apie 300 tūkstančių prastai matančių mūsų šalies gyventojų, net nešiodami akinius ar kontaktinius lęšius, susiduria su dideliais sunkumais gyvendami jiems nepritaikytoje aplinkoje. Net ir gerai matant neretam būna sunku pataikyti į nepažymėtas stiklines duris ar įskaityti daugelį instrukcijų, vaistų ir kitų produktų aprašymų, skelbimų ir tvarkaraščių. Silpnaregiai su tokiais nepatogumais susiduria kiekviename žingsnyje. Dažnai jų prastesnė rega išoriškai nepastebima, o  patys silpnaregiai nenori išsiskirti iš visuomenės, kad nebūtų nustumti į darbo rinkos ir socialinio gyvenimo pakelę. Neretai šie žmonės su savo problema lieka vieni. LASS kviečia kiekvieną prisidėti prie silpnaregiams gyvenimą lengvinančių pokyčių.

„Vis dažniau ir garsiau kalbame apie reikalavimus ir standartus, teisinius reglamentus, užtikrinančius fizinės ir informacinės aplinkos pritaikymą, bet išėjus į gatvę tave pasitinka realybė. Toje realybėje pirmiausia trūksta didesnių raidžių: ant autobuso, ant kabinetų durų, skelbimuose, dokumentuose, elektroniniame laiške. Mano kasdienė aplinka galėtų išgirsti šūkį – „Myliu dideles raides“! Jį galėtų išgirsti kiekvienas, turintis valią raidėms: dizaineris, programuotojas, tarnautojas, specialistas, ar šiaip, kad ir laišką rašantis žmogus“, – apie silpnaregystės keliamus nepatogumus ir paprastą būdą juos įveikti kalba LASS fizinės aplinkos prieinamumo specialistas Vytautas Gendvilas.

Tarptautinės baltosios lazdelės dienos proga Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė LASS Tauragės filialo pirmininkas N. Bardzilauskas su komanda. Svečius priėmė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir mero pavaduotoja Virginija Eičienė. Susitikimo metu  N. Bardzilauskas išsakė pastebėjimus dėl Tauragės miesto infrastruktūros, įvardijo problemas su kuriomis susiduria nematantys arba silpnaregiai. Svečiai išskyrė judėjimą ribojančius veiksnius mieste ir pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima padėti silpnai matantiems. Vienas iš siūlymų – laiptų pakopų pradžią bei pabaigą žymėti ryškesnėmis spalvomis arba juostomis.

Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja bei Saugaus eismo komisijos pirmininkė Virginija Eičienė  patikino, jog šiuos klausimus spręs Saugaus eismo komisijoje, rajono meras Dovydas Kaminskas pasidžiaugė, kad svečiai dalijasi savo įžvalgomis ir kartu ieško sprendimų, kaip pagerinti gyvenimo sąlygas  nematantiems ar silpnaregiams gyventojams.

[ngg src=”galleries” ids=”118″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top