Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Spaudos konferencijoje pristatytas pagalbos ukrainiečiams telefono numeris

Kovo 23 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje vyko spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytas naujasis pagalbos ukrainiečiams telefono numeris, plačiau papasakota apie teikiamą pagalbą bei artėjantį renginį, skirtą ukrainiečiams. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pristatė naująjį numerį  (+370) 700 11 225, kuriuo paskambinus ukrainiečiams bus suteikiama visa reikalinga informacija ir pagalba, atsakomi klausimai susiję su:

  • Apgyvendinimu
  • Migracija
  • Švietimu, kalbos kursais
  • Socialine parama
  • Sveikatos priežiūra
  • Užimtumu, darbo galimybėmis ir kt.

Šiuo sprendimu siekiama supaprastinti informacijos gavimą, užtikrinti greitą ir kokybišką asmenų aptarnavimą, suteikti visokeriopą pagalbą. Informacija minėtais klausimais teikiama rusų ir lietuvių kalbomis. Į skambučius atsakys Tauragės rajono savivaldybės administracijos, Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro ir Užimtumo tarnybos specialistai.

Šiuo metu Tauragėje jau yra daugiau nei 300 nuo karo pabėgusių asmenų, daugiausiai – moterys ir vaikai. Didžioji dalis ukrainiečių (apie 90 proc.) apgyvendinti privačių asmenų iniciatyva.

Švietimo skyriaus vedėjos Jūratės Veisienės teigimu, šiuo metu Tauragės rajono savivaldybės ugdymo įstaigos jau mokosi 61 vaikas, iš jų 43 lanko Tauragės Jovarų pagrindinę mokyklą. Vaikai taip pat integruojasi lankydami įvairias neformaliojo švietimo veiklas: futbolą, tinklinį, krepšinį, dailę ir kt.

Konferencijoje dalyvavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė pristatė socialinės paramos galimybes. Pasak jos, nuo karo pabėgę ukrainiečiai gali gauti socialines išmokas, pašalpas, kompensacijas, paramą maistu ir kitą pagalbą.

Atsižvelgiant į tai, kad karo pabėgėlių nuolat daugėja, šį  šeštadienį (kovo 26 dieną), 14 valandą, Tauragės pilies kiemelyje (Dariaus ir Girėno g. 5) organizuojamas Ukrainos gyventojų ir Tauragės rajono įstaigų ir organizacijų atstovų susitikimas, kurio tikslas – suburti Tauragėje apsistojusių  ukrainiečių bendruomenę bei atsakyti į jiems kylančius klausimus. Plačiau apie susitikimą skaitykite ČIA.

„Manau, kad svarbu suburti ukrainiečių bendruomenę  tam, kad jie galėtų dalintis informacija, susitelkti. Planuojamo susitikimo metu bus teikiamos konsultacijos švietimo, socialinės paramos, sveikatos priežiūros ir kitais klausimais, taip pat numatytos veiklos mažiesiems“,– sakė G. Rakauskienė.

Konferencijos metu administracijos direktorė tauragiškiams padėkojo už vienybę, solidarumą, iniciatyvas ir ištiestą pagalbos ranką nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams. Taip pat įvertino savanorių, Carito, Maltos ordino, Raudonojo kryžiaus ir kitų organizacijų darbą. 

Pasidalinkite
Scroll to Top