Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Surengta 17-oji regioninė konkursinė liaudies dailės paroda „Aukso vainikas“

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta septynioliktoji regioninė (Tauragės apskrities) konkursinė liaudies dailės paroda „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų – iš viso 22 autoriai.

Parodos tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius meistrus.

Komisija, sudaryta iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistų ir Tauragės rajono dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui. Tarp laureatų buvo ir viena tauragiškė, III vietos vaizdinės dailės srityje laimėtoja tapytoja Genovaitė Digaitienė. Už taikomąją dailę III vietą laimėjo šilališkė Benisė Girkontienė už riešines ir delmonus. II vietas už vaizdinę ir taikomąją dailę pelnė jurbarkiškės Vida Povilauskienė už tapytas miniatiūras ir Laimutė Juzikėnaitė-Ašmonaitienė už siuvinėtas staltieses. Pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko šilališkiai Alfonsas Maulius už medžio skulptūrą, Alvydas Pocius už kryždirbystę bei jurbarkiškė Elena Montvydienė už siuvinėtas staltieses.

Konkurso laureatus ir menininkus pasveikino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė. Vicemerė dėkojo menininkams už svarų indėlį puoselėjant tautodailės tradicijas ir kūrybą Tauragės krašte bei pasidžiaugė, kad konkursas Tauragėje organizuojamas jau 17-ąjį kartą.

Paroda tęsiamos ir puoselėjamos lietuvių liaudies meno tradicijos, ugdomas kūrybiškumas, meno suvokimas, reprezentuojama dabartinė Tauragės krašto liaudies dailė ir jos kūrėjai, sustiprinta liaudies meno meistrų kūrybos patirtis ir motyvacija, skatinama liaudies kūryba ir meninė saviraiška.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

[ngg src=”galleries” ids=”121″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top