Šiandien į Tauragės rajono savivaldybės didžiąją salę rinkosi švietimo įstaigų vadovai, kurie dalyvavo susitikime apie atliekų rūšiavimą bei dalyvaujamąjį biudžetą ugdymo įstaigose. Susitikimo metu taip pat pristatyta naujoji Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė, padėkota laikinai šias pareigas ėjusiam Mindaugui Marauliui.
Atliekų rūšiavimas ugdymo įstaigose
„Puikiai žinome, kad švietimo įstaigoms rūpi ekologija, todėl jos turi rodyti ir skleisti šį papavyzdį“,– susitikimą apie atliekų rūšiavimą pradėjo administracijos patarėja tvarumo klausimais Agnė Petrošiūtė.
Administracijos direktorės G. Rakauskienės teigimu, atliekų rūšiavimas – principinis klausimas. „Turime rūšiuoti ir mažinti į sąvartyną išvežamų komunalinių atliekų srautą. Jei jo nesumažinsime, pasekmės bus liūdnos, nes nuo 2023 metų sąvartyno mokestį planuojama didinti net 3 kartus“,– kalbėjo direktorė.
Mokyklų vadovams plačiau pristatytos kompostavimo galimybės, pažymint, kad šis būdas nieko nekainuoja. Tauragės regioninio atliekų tvarkymo centro darbuotoja Vilmantė Krištopaitienė pristatė galimas kompostavimo dėžes (savadarbes, gamyklines), jų privalumus ir trūkumas, pateikė rekomendacijas.
„Tauragės rajono savivaldybė siekia būti žaliausia savivaldybe visoje Lietuvoje, todėl kviečiame kartu eiti šia linkme ir šviesti mokslo benduomenę apie rūšiavimo svarbą bei naudą“,– sakė G. Rakauskienė.
Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė V. Krištopaitienė priminė apie artėjantį Atliekų kultūros egzaminą ir paragino į jį užsiregistruoti patiems bei užregistruoti klasių mokinius. Pasak jos, registracija į šį egzaminą bus skelbiama netrukus.
Dalyvaujamasis biudžetas
Sėkmingai įgyvendinus dalyvaujamąjį biudžetą seniūnijose, šiais metais tai siūloma ir švietimo įstaigoms.
Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvų tikslas – padėti formuoti mokinių vertybes, kurti atvirą sprendimų priėmimo kultūrą, didinti mokinių pilietinį ir finansinį raštingumą, skatinti savivaldybės mokyklas puoselėti jų viešąsias erdves, taip pat plėtoti mokyklų bendruomenių idėjas ir savarankiškumą.
Siekiama gerinti ir kurti mokyklų viešąsias erdves skirtas visai mokyklos bendruomenei, jas pritaikant mokinių poilsiui ir aktyviam laisvalaikiui, gerinti ugdymo kokybę, plėsti ugdymo įvairovę.
Mokykloms yra numatytas 20 000 Eur finansavimas. Šias lėšas planuojama paskirstyti pagal mokinių skaičių.
Mokyklų dalyvaujamasis biudžetas – puiki proga į sprendimų priėmimo procesą įtraukti moksleivius mokinius ir visą švietimo bendruomenę.
[ngg src=”galleries” ids=”173″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]