Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Švietimo įstaigose paminėta Atliekų mažinimo savaitė

Minint Europos atliekų mažinimo savaitę visose Europos šalyse vienu metu vyko kampanija, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvariai naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Šiais metais siūlyta dėmesį sutelkti į naujų žiedinės ekonomikos plėtros galimybių paieškas atsigręžiant į bendruomenes, kviečiant jas veikti, kartu rūpinantis atliekų prevencija ir mažinimu.

Visuomenės sąmoningumui didinti skatintos informacinės ir šviečiamosios iniciatyvos – akcijos, konkursai, dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, diskusijos, kai keičiamasi idėjomis, kaip išvengti atliekų, jas perdirbti ar panaudoti dar kartą, mokoma jas tinkamai tvarkyti ir pan. Visos veiklos pagrįstos principu: sumažinti, panaudoti dar kartą, perdirbti.

Į įvairius renginius įsitraukė ne tik valstybės institucijos, bet ir verslas, mokslo, švietimo įstaigos, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos. Tauragėje prie šios savaitės renginių daugiausiai prisidėjo švietimo įstaigos: Tauragės Martyno Mažvydo, „Šaltinio“ ir „Aušros“ progimnazijos, Tauragės l.-d. „Ąžuoliukas“, „Kodėlčius“ bei „Žvaigždutė“.

Tauragės rajono mokiniai iš nebenaudojamų skėčių gamino daugkartinius maišelius, virbalus, pakabas, senus laikrodžius panaudojo meniniams darbams atlikti ir įgyvendino kitas kūrybines užduotis. Darželių auklėtiniai iš nebenaudojamų žaislų gamino kalėdines dekoracijas, iš tuščių sulčių, jogurto ir kitų pakuočių kūrė miestus, atnaujino nenaudojamus daiktus. 

„Kiekvieną dieną vaikai atliko skirtingas veiklas: klijavo senas knygutes, keitėsi žaislais su kitomis grupėmis, žiūrėjo filmukus apie atliekų rūšiavimą, iš panaudotų stiklainių gamino žibintus“,– pasakojo l.-d. „Žvaigždutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Valantiejūtė. 

Ugdymo įstaigose taip pat apsilankė  UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro specialistai, kurie supažindino vaikus  su atliekų tvarkymo pagrindais, surengė pamoką apie antrinį atliekų panaudojimą, plačiau papasakojo apie atliekų gyvavimo ciklą.

[ngg src=”galleries” ids=”148″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

 

Pasidalinkite
Scroll to Top