Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tarptautinės Joninės Taurų nuotykių parke!

Kviečiame švęsti Jonines Taurų parke

 

Jau kitą ketvirtadienį, birželio 23 d. palydėsime trumpiausią metų naktį. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. Šiemet trumpiausios metų nakties šventė su žinomais atlikėjais iš Lietuvos ir užsienio!

Šiemet bus organizuojamos jau dešimtosios Joninės Taurų parke. Tiesa, dėl pandemijos, praėjusių ir užpraėjusių metų šventės buvo kiek kuklesnės, nes žmonės vengė renginių, tačiau ateinantį penktadienį viena gražiausių vasaros švenčių sugrįš su dvigu trenksmu.

„Šiemet subūrėme „jungtines pajėgas“ su Tauragės kultūros centru ir renginių organizavimo įmone „Šou imperija“, tad ir šventė bus kiek kitokia – nors ir išliks daug jau tradiciniais tapusių šventės elementų, tačiau bus daugiau atlikėjų, bei dar viena muzikos grupė iš užsienio“ – sakė Taurų nuotykių parko vadovas Antanas Venckus.

Per keletą mėnesių jau įpratome šalia lietuvių kalbos girdėti ir ukrainiečių kalbą, tad greta lietuviškų atlikėjų – kapelijos „Sadūnai“ ir grupės „Thundertale“, skambės ir ukrainietiška muzika. Šiemet į šventę Taurų parke atvyksta ukrainiečių grupė „TaRuta“, kurios pavadinimas puikiai tinka Joninių nakčiai, nes ukrainiečių kalba reiškia paparčio žiedą.

Daug energijos bei jėgų šventei atidavusi Tauragės Kultūros centro etnografė Lijana Kiltinavičienė prasitarė, kad susirinkusių laukia ne tik tradiciniai Jonų bei Janinų sveikinimai ar vainikų pynimai, bet bus atliekamos ir kitos apeigos: norintys pasisemti sveikatos, galės pakvėpuoti žolynais, deginamais aukure, išmėginti savo vikrumą, mėtant vainikus ant stebulės, paaukoti deivėms, paragauti gardžių žemaitiškų kleckų.

Tiesa, Joninių laužas bus užkurtas kiek vėliau nei įprasta, nes jį uždegs savo įspūdingo ugnies pasirodymo metu fakyrų grupė „7JINN“.

Šventės metu tauragiškiai galės paklausyti mūsų kraštiečių – Tauragės kultūros centro folkloro ansamblio „Radasta“, vokalinio kolektyvo „Dar pabūkim“, Pagramančio skyriaus folkloro kolektyvo „Lylava“, liaudiškos kapelos „Kamana“ iš Sartininkų, žemaičių draugijos kolektyvo „Žemyna“ su puikiai visiems pažįstama pasakore Birute Normantiene, pagyvenusių žmonių vokalinio ansamblio „Dainuok širdie“.

Mažieji šventės lankytojai galės nemokamai dūkti batutų parke.

Pats laikas apsispręsti ir atvykti į šventę. O kad nereikėtų galvoti kaip nuvykti ar parvykti, kur mašiną pastatyti Tauruose, iki vidurnakčio į Taurų parką ir atgal į miestą važiuos papildomi M5 maršruto autobusai.

Pasidalinkite
Scroll to Top