Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje atidarytas STEAM centras – tyrimų, atradimų ir inovacijų erdvė moksleiviams!

Šiandien paskelbtas oficialus STEAM atviros prieigos centrų (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) startas Lietuvoje. Į atidarymo renginį teletiltu jungėsi visi 10 centrų, o savo veiklą pradėjo ir pirmieji regioniniai STEAM atviros prieigos centrai, tarp kurių vienas įkurtas ir Tauragėje, Pagalbos mokiniui ir mokytojui centre.

STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kt.

Tauragės STEAM regioniniame atviros prieigos centre įrengtos standartizuotos gamtamokslinė ir mechatronikos laboratorijos bei Fablab – speciali skaitmeninės gamybos technologijų erdvė. 

Centruose įrengtos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos ar robotikos-IT laboratorijos, taip pat po specializuotą laboratoriją. Tauragė pasirinko specializuotis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos srityje, todėl centre veiks Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorija. Alytus pasirinko maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo, Marijampolė – kūrybiškumo ir medijų, Panevėžys – dirbtinio intelekto, Šiauliai – sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės, o Utena – astrofizikos ir aerokosmonautikos STEAM specializuotas laboratorijas.

Laboratorijose mokiniai galės atlikti įvairius tiriamuosius, brandos darbus, vyks konkursai, edukacijos. Numatomi ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai 1–12 klasių mokiniams. STEAM atviros prieigos centre vyks mokytojų kvalifikacijos kėlimo renginiai, STEAM dalykų mokymosi efektyvinimo, įvairios mokslo, inovacijų populiarinimo, viešinimo, ugdymo karjerai ir kitos veiklos.

„Lietuva yra per maža, kad būtume lėti, todėl turime naudotis naujausiomis technologijomis ir būti priekyje. Turime auginti jaunąją kartą, kuri nebijo daryti klaidų ir sugeba iš jų pasimokyti“,– sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Tikimasi, kad STEAM mokymo principai sužadins moksleivių smalsumą bei suteiks naujas galimybes atsiskleisti kūrybiškumui, o praktiniai gebėjimai paskatins ieškoti atsakymų ir sprendimų STEAM mokslų srityse. STEAM atviros prieigos centras – tai erdvė, kur gali pasireikšti geriausi talentai, tai investicija į ateitį!

STEAM atviros prieigos centrai kuriami įgyvendinant ES investicijų projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Projekto veiklos yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

[ngg src=”galleries” ids=”126″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top