Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje – diskusija su viceministre apie vaiko gerovę ir socialines paslaugas

Balandžio 24 d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko susitikimas su socialinės apsaugos ir darbo viceministre Rita Grigaliene. Vizito metu surengta atvira diskusija, skirta aptarti aktualius vaiko gerovės, socialinių paslaugų, neįgaliųjų, jaunimo bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos klausimus.

Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai, socialinės paramos ir švietimo sričių specialistai, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius bei kiti praktinį darbą dirbantys specialistai. Diskusijoje aptarti kasdienėje veikloje kylantys iššūkiai, bendradarbiavimo su vaiko teisių apsaugos specialistais aspektai bei teigiami pokyčiai šioje srityje.

Viceministrę vizito metu lydėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaiko teisių grupės vadovė Kristina Stepanova bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Dėmesys praktinėms situacijoms

Susitikimo metu ypatingas dėmesys skirtas sudėtingoms situacijoms, su kuriomis susiduria specialistai – aptartos konfliktinės skyrybų situacijos, kai vaikai tampa suaugusiųjų konfliktų dalimi, o į sprendimo procesą įtraukiami socialiniai darbuotojai.

Pažymėta, kad šie klausimai artimiausiu metu bus sprendžiami ir nacionaliniu lygmeniu – numatomi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo grupė planuoja šią temą pristatyti viešosioms konsultacijoms visoms savivaldybėms.

Atviro dialogo svarba

Susitikimo metu akcentuota atviro dialogo svarba, siekiant gerinti paslaugų kokybę ir efektyviau reaguoti į realius žmonių poreikius.

„Vaiko gerovės, socialinių paslaugų ir bendruomenės saugumo klausimai prasideda savivaldybėse – ten, kur žmonės susiduria su kasdieniais iššūkiais. Tik dalindamiesi praktine patirtimi, iššūkiais ir ieškodami bendrų sprendimų galime užtikrinti, kad pagalba žmones pasiektų laiku ir būtų kokybiška“, – sakė vicemerė Andžela Jakienė.

Šis susitikimas dar kartą patvirtino, kad glaudus bendradarbiavimas tarp savivaldos ir nacionalinių institucijų yra būtinas siekiant stiprinti socialinių paslaugų sistemą ir užtikrinti vaiko gerovę Tauragės rajone.

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Į viršų