Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje esantis greičio matuoklis bus perprogramuotas nuimant mokamo kelio funkciją

2020 m. pabaigoje, Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, prie šimtmečio sienelės įrengtas momentinis greičio matuoklis (MGM), kuris fiksuoja abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių greitį, tikrina techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą ir kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą bus perprogramuotas.

 

Kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą tikrinęs matuoklis sukėlė nemažai papildomų kliūčių bei išlaidų miesto ribose veiklą vykdančioms įmonėms. Tuomet Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA), vienijanti apie 200 įmonių Tauragės apskrityje, kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės administraciją su prašymu dėl magistralinio kelio A12 Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas (0- 49,74 km; 59,49- 185, 97 km) ribų korekcijos atlikimo, o kelio atkarpą 151 km-158 km, kertančią Tauragės miestą, nepriskirti prie magistralinių kelių kategorijos ir neapmokestinti šios atkarpos kelių naudotojo mokesčiu. Magistraliniam keliui buvo taikomas reikalavimas – įsigyti elektroninę transporto vinjetę.

 

Daugelis Tauragės mieste ir apskrityje įsteigtų įmonių miesto ribose vykdė statybas, kelių ir gatvių remonto darbus bei kitus ūkio darbus, todėl šių įmonių darbuotojai, vykdami registruoti apmokestinamas kelių transporto priemones, atlikti Valstybinę techninę apžiūrą, neišvykdami iš Tauragės miesto ribų, neišvengiamai turėjo įvažiuoti į kelią A12 Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, kertantį Tauragės miestą, kelio atkarpoje 151 km-158 km ir privalomai susimokėti Transporto priemonių ar jų junginių kelių naudotojo mokestį.

 

Tačiau po daugiau kaip metus trukusių diskusijų ir derybų, buvo rastas sprendimas ir artimiausiu metu, matuoklis bus perprogramuotas nuimant mokamo kelio funkciją.

 

„Noriu nuoširdžiai pasidžiaugti, jog į šią problemą buvo sureaguota, o dėl LRV nutarimu patvirtinto 447 aprašo pakeitimo, Tauragei ir šiam kelio ruožui bus pritaikyta išimtis. Jau pirmadienį šis pakeitimas bus pasirašytas, o artimiausiu metu bus perprogramuotas ir matuoklis, nuimant mokamo kelio funkciją.“ – sakė tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus.

 

Perprogramavus matuoklį jis ir toliau tikrins abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių greitį, techninės apžiūros galiojimą bei civilinės atsakomybės draudimą, todėl vairuotojus raginame likti budriems, laikytis kelių eisimo taisyklių ir pasirinkti saugų greitį.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top