Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje įžiebta Kalėdų eglė ir vienintelė tokia eglučių alėja Lietuvoje

Penktadienį Tauragės pilies aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė ir vienintelė tokia Lietuvoje – eglučių alėja. Šventinį vakarą mieste sužibo tūkstančiai lempučių, surengti muzikiniai pasirodymai. Papuoštas miestas ir kultūriniai renginiai tauragiškius džiugins visą šventinį laikotarpį.

Papuošta baltais žaislais, tviskančiomis girliandomis, sujungtomis su šešiomis muzikinėmis pakylomis – tokia šių metų Kalėdų eglė įžiebta Tauragės pilies aikštė. Eglė – interaktyvi, aplink žaliaskarę įrengtos šešios pakylos, ant kurių užlipus eglutė nušvinta vis kita spalva, o fone suskamba puikiai žinomi kalėdiniai kūriniai.

Ypatingą vakarą tauragiškiai ir miesto svečiai pakviesti stebėti Demo šokių studijos ir vaikų mados teatro choreografinę-muzikinę pasaką „Kalėdų stebuklo belaukiant“, Karinos Krysko ir Jeronimo Miliaus koncertą, išgirsti Kalėdų senelio sveikinimą.

Sudaryta galimybė eglutės įžiebimo šventę stebėti ne tik gyvai, bet ir nuotoliniu būdu. Tiesioginė renginio transliacija vyko Tauragės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

Bažnyčių gatvė virto Eglučių alėja – sužibo net 70 žaliaskarių

Pernai pirmą kartą įgyvendinta Eglučių alėjos iniciatyva sugrįžo su dviguba jėga – vos paskelbus naujieną apie tai, kad įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir visi norintys jau gali registruotis ir miesto centre papuošti Eglutę, sulaukta didžiulio susidomėjimo. Visos 70 eglučių buvo rezervuotos vos per 1 valandą.

Prie iniciatyvos prisijungę tauragiškiai eglutes puošė su jų veiklą atspindinčiais atributais, detalėmis, drauge su kolegomis, pasitelkę kūrybiškumą. Šventinių eglučių alėja nusidriekė nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai įkurta ir prakartėlė.

Pakili nuotaika viso šventinio laikotarpio metu

Mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai, bet ir įvairūs renginiai, kurie Tauragėje tęsis visą gruodžio mėnesį.

„Kalėdos – stebuklingas metas, todėl ir Tauragėje norime sukurti pasaką, kurioje netrūktų šventinių papuošimų ir renginių, kurie džiugintų, įkvėptų bei sujungtų bendruomenes“,– sakė Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė.

Kiekvieną šio mėnesio sekmadienį Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje ir bažnyčios skvere vyks muzikiniai pasirodymai, o minėtame skvere išsirikiuos ir šventine nuotaika dalinsis tautodailininkų ir bendruomenių mugė.

Šv. Kūčių vakarą vyks iškilminga Prakartėlės šventinimo ceremonija, antrąją Kalėdų dieną Švč. Trejybės bažnyčioje suplanuotas styginių kvarteto „Chordos“ koncertas, o Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje – Gospel choro „Gloria“ kalėdinių giesmių koncertas.

Dėmesys mažiausiems

Nuo gruodžio 5 dienos iki gruodžio 19 dienos Tauragėje vyks akcija „Rašyk laišką Kalėdų seneliui. Laiškų dėžutė bus pastatyta prie pagrindinės miesto eglės, Pilies aikštėje, o į visus vaikų laiškus bus atsakyta. Gruodžio 19-23 dienomis vaikai turės galimybę ne tik parašyti, bet ir vaizdo skambučiu susisiekti su Kalėdų seneliui. Viskas ką reikės padaryti – užsiregistruoti ir laukti Kalėdų senelio skambučio nurodytu laiku. Praėjusiais metais ši iniciatyva sulaukė ne tik tauragiškių, bet ir visos Lietuvos vaikų dėmesio. Vaikų ir Kalėdų senelio pokalbiai apie gerus darbus, svajones ir dovanas bus tiesiogiai rodomi Tauragės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

[ngg src=”galleries” ids=”151″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top