Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje – kolegos iš Ukmergės rajono savivaldybės

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės administraciją aplankė kolegos iš Ukmergės rajono savivaldybės. Susitikimo metu savivaldybių atstovai pasidalijo gerosiomis praktikomis – viešojo transporto sistema Tauragėje bei ekologinio maitinimo ugdymo įstaigose strategija Ukmergėje.

„Įdomu sužinoti  apie viešojo transporto sistemos plėtrą Tauragėje, kadangi norime sekti jūsų pavyzdžiu. Mums naudinga išgirsti pliusus, minusus ir laukiančius iššūkius“,– kalbėjo Ukmergės rajono meras Rolandas Jancikas.

Svečiams iš Ukmergės plačiau papasakota apie VšĮ „Žaliasis regionas“ tikslus ir uždavinius, bendrą viešojo transporto sistemą, apimant vieningą elektroninį bilietą, maršrutų planavimą. Taip pat pristatytos naujos švieslentės, nauji maršrutai ir statistika, rodanti, kad tauragiškių keliaujančių viešuoju transportu daugėja. Pažymėta, kad dėl maršrutų planavimo, laiko, stotelių įrengimo yra tariamasi su rajono gyventojais.

„Situacija ženkliai keičiasi į gerąją pusę. Naujieji maršrutai pasiteisina. Viešuoju transportu aktyviai naudojasi mokiniai, kuriems patogu pasiekti mokyklą, daug susidomėjimo ir pasiūlymų dėl maršrutų gauname iš gyventojų. Tai rodo, kad viešojo transporto poreikis išties didelis“,– sakė Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Apie Tauragės viešojo transporto sistemą svečiams plačiau papasakojo Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, rajono meras Dovydas Kaminskas, administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Su Tauragės rajono savivaldybės atstovais ukmergiškiai pasidalijo patirtimi organizuojant maitinimą ekologiškais maisto produktais ikimokyklinėse ugdymo įstaigose. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė pristatė Ukmergės vaikų l.-d. „Žiogelis“ ir „Nykšukas“ nuo 2018 metų vykdomą ekologiškų maisto produktų vartojimo skatinimo projektą.

Pasak pavaduotojos, iki projekto jau ne vienerius metus šiuose darželiuose daug dėmesio buvo skirta sveikai gyvensenai – fiziniam aktyvumui, mitybai. Vis dėlto, kelias sveikos gyvensenos link turėjo ne vieną etapą. Teko keisti vaikų maitinimo mokestį, priimti įsipareigojimus finansiniams skirtumams padengti, atlikti viešuosius ekologinių produktų pirkimus, paskatinti darbuotojus, kurių darbo krūvis ženkliai padidėjo ir kt.

Nors kelio pradžia buvo pakankamai sudėtinga, trūko apibrėžtų taisyklių, vieningo sprendimo dėl valgiaraščių, nuoseklus darbas ir pastangos nenuėjo veltui. „Statistika parodė, kad palyginti su kitais vaikų darželiais, sergamumas darželiuose, kur mokiniai maitinami ekologiškais produktais, yra mažesnis“,– sakė D. Steponavičienė.

Maisto tiekimo grandyje dalyvauja rajono ūkininkai, jaučiamas darželių bendruomenių pritarimas ir pasitikėjimas  iniciatyva. Šiuo metu prie projekto prisijungė visos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

[ngg src=”galleries” ids=”174″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top