Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley

Vasario 25 dieną Tauragėje pirmą kartą lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley. Vizito metu aplankyta savivaldybės administracija, Tauragės industrinis parkas, M. Mažvydo progimnazija.

Pirmiausia B. Olley susitiko su Tauragės rajono savivaldybės vadovais. Aptarti aplinkosaugos, klimato kaitos projektai ir veiklos. Administracijos patarėja Agnė Petrošiūtė ambasadoriui pristatė Tauragėje vykdomus tvarius projektus. Išskirti vėjo, saulės energijos projektai, pasidžiaugta gatvių apšvietimo modernizavimu, mažiausiomis šildymo kainomis šalyje, plėtojama dviračių infrastruktūra, naujuoju STEAM centru, kuris vienintelis Lietuvoje specializuojasi žaliojoje energetikoje ir mokiniams yra sudarytos sąlygos eksperimentuoti ir gilintis į šią sritį. Plačiau diskutuota apie naujus elektrobusus, sėkmingą viešojo transporto plėtrą bei nemokamą viešąjį transportą visiems rajono gyventojams. Minėtas faktas ambasadoriui paliko itin didelį įspūdį.

Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko teigimu, žaliasis kursas – savivaldybės prioritetas. Meras pažymėjo, kad prie sėkmingo starto šioje srityje stipriai prisidėjo buvęs savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, kuris jau daugiau nei 30 metų kalba apie žaliąjį kursą ir yra didelis atsinaujinančios energijos gerbėjas. 

Kalbėdami apie tvarumą ir Tauragėje vykdomus žaliuosius projektus savivaldybės vadovai neslėpė, jog turi ambiciją būti žaliausia savivaldybe ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje: „Esame per maži pakeisti pasaulį, bet pakankamai dideli parodyti pavyzdį“,– sakė meras.

Vizito Tauragėje metu ambasadorius taip pat lankėsi Tauragės industriniame parke, vėliau – Martyno Mažvydo progimnazijoje. Pasak ambasadoriaus, tokios šiuolaikiškos ir modernios mokyklos jam neteko matyti. Bendraudamas su mokiniais jis papasakojo apie savo darbą Jungtinės Karalystės ambasadoje.

Tęsiant ekologijos ir klimato temą, M. Mažvydo progimnazijoje buvo žiūrimas dokumentinis filmas apie šių dienų ekologinius iššūkius „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ (angl. „Breaking boundaries. The science of our planet”).

[ngg src=”galleries” ids=”170″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top