Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje lankosi Tauragės bičiulių draugijos Rydštate (Vokietija) nariai

Lapkričio 3 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Tauragės bičiulių draugijos Rydštate (Vokietija) pirmininkas Klausas Minteris ir jo pavaduotojai Jorgas Klasenas ir Patrikas Fydereris. Susitikime taip pat dalyvavo Vilius Petrauskas – Vokietijos bičiulių Tauragėje draugijos pirmininkas, tarybos narys Sigitas Mičiulis, Savivaldybės meras Dovydas Kaminskas bei vicemerė Virginija Eičienė.

Vizito metu aptartos tolimesnės bendradarbiavimo perspektyvos, partnerystės vystymo, delegacijų viešnagių galimybes ir kiti klausimai, pasidžiaugta glaudžiais ryšiais ir ilgamete draugyste.

Drauge su Tauragės rajono meru Dovydu Kaminsku svečiai apsilankė atnaujintoje Martyno Mažvydo progimnazijoje, ką tik duris atvėrusiame STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) centre, Bendruomenių namuose.

Tauragės STEAM centro vadovė Rita Katauskienė teigė, kad domėtasi, kokių tikslų siekia STEAM centrai, kokio pobūdžio užsiėmimai bus organizuojami specializuotoje tvaraus vystymosi, žaliosios bei alternatyviosios energetikos laboratorijoje. Svečiai išbandė Makeblock ,,Ultimate 2.0” robotus jų trasoje, stebėjo, veikiančius Lego robotus, sužinojo jų veikimo principus, paskirtį, susipažino su mokinių atliktais cheminės mozaikos darbais.

„Manome, kad svečiams paliko įspūdį apsilankymas STEAM atviros prieigos centre bei sudarytos galimybės mokiniams konstruoti, programuoti, eksperimentuoti, tirti, modeliuoti, kurti bei susipažinti su mokslo inovacijomis“,– kalbėjo R. Katauskienė.

Svečiai taip pat lankėsi Pagramantyje, Lakštingalų slėnyje, Pagramančio bendruomenės socialinės paramos centro „Gramančia“ globos namuose. Socialinės paskirties įstaigoms Tauragės bičiulių draugijos Rydštate pirmininkas įteikė paramos čekius. „Surengėme pažintinę kelionę su Pagramančio kraštu, supažindinome su naujai įgyvendintais projektais, iniciatyvomis, diskutavome apie ateities planus, padėkojome už paramą“,– sakė buvęs Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška.

Vizito Tauragėje metu susitikimas taip pat buvo suplanuotas su neįgaliųjų draugijos „Ratukai“ narias. Pasak šios draugijos prezidento Eugenijaus Abromo, kartu aptarti nuveikti darbai, pristatyta veikla. Nariams įteiktas paramos čekis, kurį jie panaudos mikroautobuso remontui ir priežiūrai. Prieš aštuonerius metus Tauragės bičiulių draugijos Rydštate nariai prisidėjo ir prie šios transporto priemonės įsigijimo.

Šiandien susitikimai vyks Socialinės paskirties Tauragės rajono įstaigose ir organizacijose: Lauksargių globos namuose, vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“, „Gelbėkit vaikus“, Nakvynės namuose.

Tauragė ir Rydštatas draugauja jau 27-erius metus, per visą tą laiką tauragiškiai ne kartą lankėsi Rydštate, ne vieną kartą Tauragėje viešėjo ir vokiečių delegacijos. Miestų Partnerystės sutartis atnaujinta 2019 metais, Tauragės miesto šventės metu.

[ngg src=”galleries” ids=”129″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top