Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje prasideda penktąjį kartą organizuojamas „Menų Festas“

Jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 11 dieną, Tauragėje prasidės penktąjį kartą organizuojamas „Menų Festas“. Šiemet savo darbus eksponuos dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, o ant scenos rugpjūčio 12-13 dienomis lips ir savo kūrybą atskleis net 12 grupių. Šis nemokamas festivalis yra tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams.

Pirmąją dieną galėsite apsilankyti parodos „Fortai: Spalvų invazija“ atidaryme, ši kolektyvinė paroda buvo apkeliavusi ne vieną Lietuvos miestą. Taip pat organizatoriai kviečia jus sudalyvauti Benedikto Petkaus vedamuose pokalbiuose su M. P. E. Martynenko ar M. Pocevičiumi – Muniu, bei apsilankyti kartu su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“ jau trečius metus organizuojamame performatyviosios poezijos varžybose „Slemas su ragais“.

Antrąją festivalio dieną bus atidaroma „Tunelio“ paroda, kurioje eksponuojami 9 menininkų darbai, o nuo 18 valandos prasidės koncertų dalis, kurioje šiais metais daugiausiai buvo fokusuojamasi į alternatyvų roką. Ant scenos pasirodys tokios grupės, kaip „Spurr“, „Gruodis“, „Orai“, „Dadcap“, „loroparquette“ bei „TAS“.

Trečiąją festo dieną į sceną lips – tauragiškių grupė „Neradau“, kauniečiai „lik“, indie roką grojantys „The Shouting Dolls“, alternatyvaus roko grupė „Rūmai“, vis garsiau Lietuvoje skambančios roko grupės „EGOMAŠINA“ bei „diso.kognityvas“, o festivalį uždarys šių metų M. A. M. A. muzikos apdovanojimuose geriausias pripažinta metų roko grupė „jauti“.

Kiekvienais metais apsilankančiųjų „Menų Feste“ gretos didėja, tačiau pastaraisiais metais organizatoriai pastebi ir gausesnį įvairių muzikos atlikėjų ar grupių susidomėjimą ir norą pasirodyti Tauragėje organizuojamame festivalyje.

Vienas iš šių metų festivalio dalyvių, fotografijų parodos autorius, tauragiškis Laimonas Šiaudvytis, džiaugiasi galėdamas pristatyti savo darbus.

„Vienintelis būdas, kuriuo dabar nuoširdžiai galiu realizuoti, išreikšti savo mintis ir jausmus – fotografija. Džiaugiuosi, kad kai mintys sukosi apie šio hobio metimą, iš naujo atradau jį ir suvokiau, koks jis man yra svarbus. Paroda sukurta mano gyvenimo etape, kuris buvo kupinas ir slėgusių ir kūrybą įkvėpusių patirčių. Labai malonu, jog Menų Feste gavau galimybę eksponuoti savo darbus“, – sako fotografas L. Šiaudvytis.

Muzikos sferos atstovų – „diso.kognityvo“ patirtis ir prisiminimus iš Menų Festo galite išvysti „YouTube“ platformoje: https://youtu.be/0eBPLK1gEnk

Pagrindinis organizatorių festivalio tikslas yra suteikti terpę pradedantiesiems menininkams pasireikšti, tuo pat metu atnešant šiokią tokią kultūrinę „duoklę“ Tauragės miestui. Dalyvavimas festivalyje ir jo veiklose yra visiškai nemokamas, kadangi yra vykdomas iš Lietuvos Kultūros Tarybos ir Tauragės rajono savivaldybės projektinių lėšų.

 

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/413799413916616

Pasidalinkite
Scroll to Top