Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje startuoja pirmoji Lietuvoje energetinio efektyvumo švietimo programa

Atsakingai vartoti energiją, o ypač – išgaunamą iš atsinaujinančių išteklių, tampa ypač svarbu siekiant sumažinti neigiamą žmonių įtaką gamtai ir klimatui. Vis tik pastebima, kad jaunajai kartai trūksta šių žinių ir įgūdžių, o tema nebūtinai atranda deramą vietą švietimo programose. Siekdama situaciją keisti tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ Tauragėje pristato pirmąją nacionalinės reikšmės energetinio efektyvumo švietimo programą.

Naująja švietimo programa siekiama suteikti moksleiviams daugiau žinių apie energiją ir jos gamybą, globalias problemas ir kiekvieno žmogaus veiksmų įtaką gamtai, taip ugdant dar sąmoningesnę ir atsakingesnę jaunąją kartą.

„Efektyvesnis energijos vartojimas ir sparti energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių plėtra yra tarp svarbiausių uždavinių norint įveikti klimato kaitos iššūkius. Ar tai pavyks, priklausys ir nuo to, kaip suvoksime žmonių veiklos sukeltas klimato problemas, jų sprendimo būdus ir kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti. Kaip rodo apklausos, žinių apie energiją, atsakingo jos vartojimo įgūdžių dažniausiai trūksta jauniems žmonėms. Energetinio efektyvumo švietimo programos tikslas – padėti šias spragas užpildyti“, – sako „Ignitis grupės“ tvarumo vadovas Valentas Neviera.

Švietimo programa startuoja Tauragės rajone, kur šiais mokslo metais bus įgyvendinamas jos pilotas. Pirmąja stotele Tauragės rajonas pasirinktas neatsitiktinai – tai tvaria ateitimi intensyviai besirūpinantis ir ją kuriantis rajonas.

„Jau daugelį metų kreipiame dėmesį projektams, skatinantiems tvarumą, todėl Tauragė yra viena žaliausių savivaldybių Lietuvoje. Esame patekę tarp 100 Europos miestų, kurie iki 2030-jų siekia tapti klimatui neutraliais. Mūsu pagrindinis tikslas – kuo labiau pritaikyti Tauragę prie žmonių poreikių, todėl siekiame darnios miesto plėtros. Mums ypatingai svarbu, kad taip pat mąstytų ir jaunoji karta, todėl švietime matome didelę prasmę“, – teigia Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Dalyvauti pilotinėje programoje gali visos Tauragės rajono mokyklos, kuriose mokomi 7–11 klasių moksleiviai. Mokytojams bus suteiktos priemonės, padėsiančios energetinio efektyvumo ir žaliosios energetikos temas patraukliai integruoti į dėstomų dalykų turinį: nuo išsamių pamokų planų, interaktyvių užduočių iki galimybės į pamokas pasikviesti srities specialistus ar moksleiviams skirtų renginių.

Programoje dalyvaujantys mokytojai taip pat bus kviečiami į akredituotus profesinio tobulėjimo kursus, kurių metu gilins savo žinias klimato kaitos tema, dar geriau pažins energetiką ir susipažins su interaktyviais mokymosi metodais. Programos medžiaga parengta bendradarbiaujant su švietimo specialistais ir yra pritaikyta geografijos, fizikos, ekonomikos, pilietinio ugdymo, anglų kalbos, matematikos disciplinos.

Po pilotinio projekto Tauragėje, energetinio efektyvumo švietimo programa bus vykdoma ir kituose Lietuvos miestuose. Daugiau apie programą galite rasti – https://energysmartstart.lt/svietimas-mokyklose/

Pasidalinkite
Scroll to Top