Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje surengta pilietinė akcija „Sustok už didvyrius“: žmonių rankose plevėsavo ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavos

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragėje surengta jau tradicija tapusi pilietinė Tauragės rajono savivaldybės ir „Lions“ klubo akcija „Sustok už didvyrius“. Pilietine iniciatyva prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Akcija „Sustok už didvyrius“ Tauragėje surengta jau ketvirtą kartą, jos metu pagrindinėse miesto gatvėse nusidriekė gyva, dviejų kilometrų žmonių grandinė, pilietinės akcijos dalyviai pasipuošė tautiniais atributais, rankose laikė ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavas. Vienai minutei mieste sustojo eismas, gatves užliejo Eurikos Masytės daina „Laisvė“.

„Besikeičiant kartoms, svarbu iš naujo prisiminti istorinius įvykius, pagerbti žuvusius laisvės gynėjus ir išreikšti palaikymą šiandien už laisvę kovojantiems Ukrainos gynėjams“ – sakė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Prie iniciatyvos „Sustok už didvyrius“ prisijungė įmonių, įstaigų darbuotojai, Tauragėje gyvenantys ukrainiečiai, švietimo, nevyriausybinių organizacijų bendruomenių nariai ir kiti pilietiški žmonės.

Minint 32-ąsias Sausio 13-osis įvykių metines, Laisvę gynusiems didvyriams atminti taip pat bus aukojamos Šv. Mišios Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, o nuo Vasario 16-osios gatvės ir Bažnyčių g. sankirtos link Bažnyčios skvero suliepsnos 14 Atminimo laužų, kviečiančių atminti ir pagerbti visus kovojusius už Lietuvos laisvę.

Pasidalinkite
Scroll to Top