Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragėje – vienas naujausių transporto parkų Lietuvoje

Lietuvos regionų savivaldybės pamažu atnaujina viešąjį transportą ir gerina miestų infrastruktūrą. Pasak Susisiekimo ministerijos darnaus judumo eksperto Jono Damidavičiaus, vietinio susisiekimo viešojo transporto parko atnaujinimas leis gyventojams sutaupyti pinigų ir savivaldybėse įves nemažai naujovių. Dalis savivaldybių nusprendė įsigyti ir elektrinių autobusų. Viena iš jų – Tauragės.

Anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, 2017 metais Tauragė atnaujino didelį kiekį savo turimų autobusų., Tauragė – vienas pirmųjų miestų Lietuvoje, ES fondų lėšomis įsigijęs elektrinių autobusų. „Šiuo metu turime tris, dar dviem elektriniams autobusams nusipirkti rengiami pirkimo dokumentai, o po kelių metų planuojame turėti bent 8 elektrobusus. Šiuo metu Tauragės autobusų parkui priklauso 34 autobusai, o jų amžiaus vidurkis yra 6 metai, todėl galime drąsiai sakyti, kad turime vieną naujausių transporto parkų Lietuvoje“, – pasakoja jis.

Pasak administracijos direktoriaus, siekiant, kad viešasis transportas taptų patogus ir patrauklus gyventojams, svarbu padidinti autobusų maršrutų ir stotelių skaičių bei važiavimo dažnį. Jo teigimu, būtent nauji elektriniai autobusai po truputį leidžia įgyvendinti šiuos tikslus. „Šių metų pradžioje tauragiškiams buvo pristatytas pirmasis naujausios kartos elektrinis autobusas „Solaris Urbino Electric 8,9“. 48 keleivius talpinantis autobusas vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 170 km, o 100 kilometrų atstumą įveikti kainuoja perpus pigiau nei važiuojant įprastu autobusu. Dar du kompaktiški „IVECO“ elektriniai autobusai į Tauragę atvyko gegužės mėnesį. Jie turi 20 sėdimų ir 8 stovimas vietas, vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 200 km, o 100 km įveikti kainuoja tik apie 7,50 Eur. Visos šios transporto priemonės yra pritaikytos žmonėms, turintiems judėjimo negalią“, – pasakoja jis.

Anot M. Petraičio, Tauragės rajono savivaldybė šiuo metu tik pradėjo nedideliais žingsniais įgyvendinti darnaus judumo tikslus, todėl dar anksti vertinti pokyčius. Pasak jo, džiugina tai, kad didėjant viešojo transporto patogumui, jau pastebimas besikeičiantis gyventojų požiūris į keliavimą mieste autobusu, kuris teigiamai vertinamas kur kas dažniau nei prieš keletą metų.

Praėjusių metų pabaigoje Tauragės rajono taryba priėmė sprendimą leisti UAB „Tauragės autobusų parkas” visais Tauragės rajono savivaldybės vietiniais maršrutais keleivius vežti nemokamai kai kurių švenčių ir renginių metu. Tikimės, kad tai taps puikia paskata išbandyti viešąjį transportą ir pagalvoti apie galimybę juo naudotis dažniau. Ne paslaptis, kad svarstome galimybę ateityje tauragiškiams leisti viešuoju transportu naudotis visiškai nemokamai.

Taip pat siekiant didinti viešojo transporto patrauklumą, planuojama įrengti elektroninę keleivių informavimo sistemą stotelėse ir autobusuose, kur realiu laiku būtų galima stebėti, kada atvyks autobusas ir kitą keleiviams aktualią informaciją“, – planus atskleidžia pašnekovas. Naudą pajus visi gyventojai.

M. Petraičio teigimu, vienas pagrindinių viešojo transporto pertvarkymo tikslų yra mažinti taršą. Taip pat jau susiduriama su automobilių stovėjimo vietų trūkumu mieste. „Iki šiol viešasis transportas Tauragėje nebuvo labai patraukli ar plačiai naudojama transporto priemonė, todėl tikimės, kad vykdoma viešojo transporto pertvarka ir jo modernizavimas taps dideliu postūmiu gyventojams persėsti iš

automobilių į įprastus bei elektrinius autobusus ir taip pasiekti kelionės tikslą. Naudą pajus visi gyventojai, nes bus teikiamos kokybiškos viešojo transporto paslaugos, bus sumažinta aplinkos tarša, miestas taps švaresnis, tylesnis ir net saugesnis“, – tikina jis.

Parengta pagal Delfi straipsnį ,,Mažųjų miestų laukia didelė naujovė: bandys paleisti tokius autobusus, kuriais norėtų važiuoti visi“  

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top