Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su televizijos laidų vedėju, krepšinio komentatoriumi, istorinių knygų autoriumi Robertu Petrausku. Rašytojas atvažiavo ne tik pristatyti naujausią, 4-ąją, savo knygą „Poltava“, padiskutuoti, bet ir suteikė galimybę bibliotekos lankytojams įsigyti dar spaustuvės dažais kvepiančią knygą su autografu.
„Poltava“ – istorinė knyga, nukelianti į pačią XVIII a. pradžią. Jos kulminacija – 1709 m. įvykęs Poltavos mūšis, bet šis pasakojimas ne tik apie didelį mūšį. Jis apima pirmąją Didžiojo Šiaurės karo (1700–1721) pusę ir supažindina su Europa XVIII a. išvakarėse. Gali būti, kad tai didelio pasakojimo pradžia, taip pat neblogas įvadas tiems, kurie susidomėtų XVIII a. istorija. Knygoje sutinkamas ne tik Rusijos caras Petras I, bet ir Švedijos karalius Karolis XII, taip pat Lenkijos karalius Augustas II. Tai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, su kuria atsiranda bloga nuojauta, pasitvirtinsianti amžiaus pabaigoje. Tai ir Ukrainos istorija, be kurios neįmanoma suprasti šiuolaikinio Rusijos ir Ukrainos konflikto. Didelės apimties ir dar niekur kitur neskelbtų faktų bei fotografijų prisotinti Roberto Petrausko darbai verčia lenktis didžiuosius Lietuvos istorikus, kurie nesivaržydami skelbia jį esant pavyzdžiu jaunajai kartai.
Knygos pristatyme dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, kuris autoriui įteikė simbolinę dovaną bei padėkojo už įkvepiantį darbą. Mero teigimu, keletą valandų trukusio renginio metu kiekvienas galėjo išgirsti įdomių, negirdėtų, bet labai svarbių faktų.
Knyga „Poltava“, anot autoriaus, atsirado iš noro praeityje paieškoti to, kas dar nežinoma: „Mano tikslas – parašyti knygą, kuri būtų skaitoma kaip detektyvas, ir ne dėl to, kad reikia, o todėl, kad įdomu”, – kalbėjo R. Petrauskas. Šią knygą R. Petrauskas rašė dvejus metus.