Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įteiktos „Aukso vainiko“ nominacijos

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Parodoje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės, iš viso 42 autoriai, eksponuota apie 200 kūrinių. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.

Regioniniame ture už liaudies vaizdinę dailę pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko tauragiškė medžio drožėja Ona Paulauskienė ir šilališkis medžio drožėjas Alfonsas Maulius.

II vietą pelnė tapytoja iš Jurbarko Vida Povilauskienė už miniatiūras, III vieta atiteko taip pat jurbarkiškei tapytojai Laimutei Juzikėnaitei-Ašmonaitienei.

Už taikomosios dailės kūriniusII vieta skirta šilališkei Benisei Girkontienei už delmonus ir riešines ir jurbarkiškei Elenai Montvydienei už siuvinėtas staltieses ir servetėles.

Specialieji diplomai skirti tauragiškiui Zenonui Radvilui už juvelyriką kryždirbystės tematika, šilališkiui kryždirbiui Alvydui Pociui, Editai Jurkšaitienei iš Pagėgių savivaldybės už siuvinėtus delmonus bei dailės studijos „Formos kalba“ kolektyviniam kūriniui – iš veltos vilnos sukurtai siužetinei kompozicijai „Prakartėlė“, kurią kūrė net 15 autorių. Studijos vadovė – Jurbarko krašto muziejaus filialo Vinco Grybo memorialinio muziejaus vedėja Rasa Grybaitė.

Renginyje dalyvavo ir laureatus sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Romualdas Vaitkus ir jo padėjėja Diana Skarbalė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė visiems dalyviams įteikė padėkos raštus.

Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks sausio 6 d., per Tris karalius Gelgaudiškio dvare Šakių rajone.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top