Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės ligoninė pasitiks pacientus atnaujintais reanimacijos, terapijos ir skubiosios pagalbos skyriais

Septynių Lietuvos regionų gydymo įstaigos jau artimiausiu metu įgyvendins modernizavimo projektus, kurie leis teikti pacientams dar kokybiškesnes gydymo ir skubiosios medicinos pagalbos paslaugas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nurodo, kad regioninės ligoninės sulaukia nemažų srautų iš rajonų, todėl būtina stiprinti jų skyrius, kad pacientai ne tik gautų kokybiškas sveikatos paslaugas, bet ir gydymas vyktų modernizuotoje aplinkoje.

„Pacientai kelia vis daugiau reikalavimų ne tik gydymo kokybei, tačiau ir gydymo aplinkai. Būtina atliepti šiuos poreikius. Net trys – reanimacijos, terapijos ir skubaus priėmimo – Tauragės ligoninės skyriai sulaukė investicijų. Jos padės užtikrinti efektyvesnį paciento kelią gydymo proceso metu bei užtikrins šiuolaikines darbo ir gydymo sąlygas pacientams bei darbuotojams“, – teigia ministras.

Kodėl reikalinga modernizacija?

Šiuo metu Tauragės ligoninė aptarnauja daugiau nei 90 tūkst. apskrities gyventojų iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių bei šių miestų rajonų teritorijų. Regioninei gydymo įstaigai tai – didelis skaičius, todėl kartais tenka susidurti su vietos trūkumu. O staiga užklupusi pandemija parodė, kad reorganizacija bei plėtra yra itin reikalinga keliuose ligoninės skyriuose.

Tauragės ligoninės priimamojo skyriaus vizualizacija

„Modernizavimas būtinas dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai, ligoninės infrastruktūra turi atitikti šiuolaikinius architektūrinius reikalavimus, kurie yra keliami medicinos įstaigoms. Antra, jaučiamas poreikis išplėsti asmens sveikatos paslaugų pasiūlą. Taip pat būtina užtikrinti pacientų saugą pandemijų atvejais. Todėl mūsų ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei skubiosios medicinos pagalbos teikimo infrastruktūros modernizavimas yra reikalingas. Šio projekto metu bus atliekami esminiai ligoninės atnaujinimo darbai – naujo Intensyviosios terapijos skyriaus statyba ir esamo Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus išplėtimas“, – sakė Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.

Naujame Priėmimo ir skubiosios medicinos pagalbos skyriuje bus užtikrinamas pacientų srautų valdymas, todėl skubiąją medicinos pagalbą laiku gaus ir sergantieji infekcinėmis ligomis, ir kiti pacientai. Tokiu būdu tikimasi geriau suvaldyti epidemijas ir efektyviau organizuoti darbą.

Naujame priestate – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius

Permainų sulauks ir 2020 m. pastatytas naujas Tauragės ligoninės Geriatrijos skyrius. Nuspręsta virš jo pristatyti naują priestatą, kuriame įsikurs Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius.

Tauragės ligoninės geriatrijos skyriaus pastato vizualizacija

Pokyčiai Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje reikalingi ir dėl naujų reikalavimų intensyviosios terapijos skyrių palatų plotui, kurie įsigalios jau 2025 metais. Vienas iš jų – vienai intensyviosios terapijos lovai patalpoje turi būti skirtas 20 kv. m. plotas. Todėl pastačius priestatą bus galima užtikrinti didesnį lovų skaičių. Po numatomų modernizavimo darbų, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje esančias 6 lovas, papildys dar 4.

Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos teigimu, naujo priestato plotas sieks apie 500 kv. m. Tai reiškia, kad skyriuje bus galima užtikrinti ne tik didesnį lovų skaičių, bet jame galės dirbti ir daugiau medicinos personalo, kuriam bus užtikrinamos patogios darbo sąlygos: „Atsižvelgiant į darbo aplinkos kokybę, yra būtina įrengti poilsio kambarius, persirengti skirtas erdves, tualetus. Šiuo metu medikai yra priversti persirengti kur papuola – kas kabinete, kas kitose personalo patalpose. Ši problema bus išspręsta“.

Pokyčiams įgyvendinti panaudos Europos Sąjungos lėšas

Tauragės ligoninės Reanimacijos bei intensyviosios terapijos ir skubiosios medicinos pagalbos teikimo skyrių modernizavimo projektui numatyta skirti 2 mln. eurų Europos Sąjungos plano Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų bei 438 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto. Minėtos pinigų sumos yra skirtos statybos darbams ir renovacijos metu atliekamiems remonto darbams.

Modernizavimo procesas medicinos įstaigoje jau prasidėjo, šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Modernizavimo darbus planuojama atlikti iki 2025-ųjų.

Plačiau apie ligoninės atnaujinimą skaitykite – https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/taurages-ligonine-pasitiks-pacientus-atnaujintais-reanimacijos-terapijos-ir-skubiosios-pagalbos-skyriais

Ženklas - Finansuojama Europos Sąjungos

Pasidalinkite
Scroll to Top