Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės r. Žygaičių gimnazijoje įrengti šilumos siurbliai oras–vanduo

Tauragės r. Žygaičių gimnazija pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomenės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“ įsirengė šilumos siurblius oras–vanduo. Projekto vertė – 77 530 Eur, iš jų: 16 746 Eur skyrė Tauragės rajono savivaldybė. 

Bendra šilumos siurblių galia 144 kW. Vidinėse gimnazijos patalpose įrengti 8 vidiniai šilumos siurblių įrenginiai, akumuliacinės talpos ir kita įranga, o gimnazijos išorinėje dalyje – 8 išoriniai šilumos siurblių įrenginiai su atitvarais. Taip pat projekto metu įrengtas ir karšto vandens tiekimas į WC patalpas, sporto salės dušines ir valgyklos salės praustuvus. Šilumos siurblių įrengimo darbus atliko UAB „Elmitra“. 

Šie pokyčiai padės sumažinti neigiamą poveikį aplinkai dėl į atmosferą išmetamo CO2 kiekio, sumažinti deginamo iškastinio kuro išskiriamų teršalų kiekį, tausoti gamtinius išteklius. Šilumos siurbliai oras-vanduo vertinami dėl ekologijos, ilgo tarnavimo laiko, puikaus veikimo net ir prie labai žemos temperatūros. 

[ngg src=”galleries” ids=”131″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top