Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono garbės piliečio vardas suteiktas Jonui Samoškai, Antanui Stankui, Aloyzui Šlepavičiui ir Onai Paulauskienei

Šiandien (balandžio 28 d.) Tauragės rajono taryba už nuopelnus Tauragės rajonui, Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai, verslininkui Antanui Stankui, lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui ir tautodailininkei Onai Paulauskienei suteikė Tauragės rajono garbės piliečio vardą.

Jonas Samoška – ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos narys, aktyvus visuomenininkas. Savo iniciatyvomis telkia seniūnijoje veikiančias septynias kaimo bendruomenes ir kitas nevyriausybines organizacijas, padeda joms įgyvendinti projektus, remiamus nacionalinių, struktūrinių fondų ir savivaldybės lėšomis. Jono Samoškos darbas ir nuopelnai Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui įvertinti Lietuvos savivaldybių asociacijos tarybos. 2017 m. jam įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas.

Verslininkas Antanas Stankus 2005 m. įkūrė pirmąjį Lietuvoje privatų Tauragės industrinį parką ir į Tauragės rajoną pritraukė pasaulinio lygio gamybines įmones: „Trelleborg“, „Ansell“, „Jupiter Bach“, „Egersund Net“, „Elka Raiwear“ ir „Mega Teknik“. Industriniame parke dirba daugiau nei tūkstantis tauragiškių. Antanas Stankus yra ir daugiametis įvairių renginių, tokių kaip „Tauragės muzikos festivalis“ ir kt., rėmėjas. Savo lėšomis taip pat prisidėjo prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios remonto, finansiškai padėjo tremtinių šeimai grįžti į Tauragę iš Kirgizijos.

Lengvosios atletikos treneris Aloyzas Šlepavičius išugdė ne vieną gerai žinomą sportininką,  Tauragės vardą garsino ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Aloyzui Šlepavičiui Tauragės rajono savivaldybės vardas skirtas už aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės švietimo, sporto vystymosi sritį.

Ona Paulauskienė – tautodailininkė. 2008 m. liepos mėnesį ji įkūrė asmeninį kūrybos muziejų savo namuose Batakiuose, kuris greitai tapo kultūros židiniu ir traukos centru. Batakiuose ir  Skaudvilėje menininkė surengė daugybę parodų. O. Paulauskienė yra išdrožusi skulptūras daugiau kaip 30 įvairiuose Lietuvos rajonuose pastatytiems koplytstulpiams ir koplytėlėms. Jau keletas metų Onos Paulauskienės kūryboje dominuoja angelų tematika. Labiausiai, pasak autorės, patinka drožinėti veidus, suteikti jiems nuotaiką. Įsimena šviesios ir džiugios angeliukų šypsenos. Jos atspindi ir pačios autorės vidinę šilumą, geranorišką požiūrį į supančią aplinką.

Pasidalinkite
Scroll to Top