Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono Lauksargių ir Skaudvilės seniūnijoms skirtos subsidijos saulės elektrinėms įsirengti

Tauragės rajono savivaldybės administracija 2020 m. rugsėjo mėn. teikė paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai prie LR aplinkos ministerijos pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių) paskirties pastatuose“.

Pagal numatytą priemonę Tauragės rajono savivaldybės administracijai yra paskirta 80 proc. subsidija įsirengti saulės elektrines Lauksargių seniūnijos ir Skaudvilės seniūnijos pastatuose. Lauksargių seniūnijos administraciniame pastate šiuo metu yra pastatyta saulės elektrinė, kurios galia siekia 23,56 kWp, o iki spalio 30 d. saulės elektrinė, kurios galia sieks 7,98 kWp, turėtų būti pastatyta ir Skaudvilės seniūnijoje. Planuojama, kad Tauragės rajono savivaldybės nuosavų lėšų dalis turėtų atsipirkti ne vėliau kaip per trejus metus.

Sumontavus saulės fotovoltines elektrines sumažės neigiamas poveikis aplinkai (į atmosferą išmetamo CO2 kiekio), sumažės deginamo iškastinio kuro išskiriamų teršalų kiekis ir bus tausojami gamtiniai ištekliai bei sumažės energijos sąnaudos ir išlaidos už elektrą, o sutaupytos lėšos galės būti skiriamos tiesioginei veiklai ir paslaugų kokybei gerinti.

[ngg src=”galleries” ids=”116″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top