Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono moksleiviams surengtas informacinis renginys „Saugi vasara“

Birželio 8 d. prie Tauragės miesto maudyklos, esančios Kranto gatvėje, įvyko renginys „Saugi vasara“, skirtas informuoti vaikus apie tinkamą elgesį prie vandens, pademonstruoti, kaip elgtis ekstremalios situacijos metu, suteikti pirmąją pagalbą.

Renginyje dalyvavę Visuomenės sveikatos biuro specialistai moksleiviams priminė pagrindines elgesio vandenyje ir prie vandens taisykles, mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą skendusiam, moksleiviams suteiktos ne tik teorinės, ber ir praktnės žinios,  kiekvienas galėjo pabandyti atlikti dirbtinį kvėpavimą. Bendruomenės pareigūnės moksleiviams priminė teisinę atsakomybę už saugumo prie vandens nesilaikymą, o ugniagesiai-gelbėtojai pademonstravo, kaip vyksta skęstančio asmens gelbėjimas, parodė skirtingus skęstančiųjų gelbėjimo būdus.

„Dažniausiai skęstama tada, kai neįvertinami pavojai. Skendimo priežastys dažnai būna elementarios, nuspėjamos ir išvengiamos“,– sakė Visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė.

Pagrindinės saugaus elgesio taisyklės – nesimaudyti ir nenardyti nežinomose, nuošaliose vietose, pavalgius ar apsvaigus nuo alkoholio, nenardyti nežinant koks telkinio dugnas, neplaukti per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinus savo jėgas gali būti nebeįmanoma parplaukti į krantą. Taip pat patariama neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Labai svarbu, kad vaikai nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros.

Pasak D. Genienės, vidutiniškai per metus būdavo fiksuojama apie 300 skendimo atvejų, dabar ši situacija keičiasi į gerąją pusę ir šis skaičius mažėja. Vis dėlto, didžiausias siekis kad tokių atvejų neliktų visai.

Informacinis renginys apie saugų elgesį prie vandens Tauragėje vyksta jau ne pirmus metus. Šiemet jame dalyvavo moksleiviai iš Tauragės Martyno Mažvydo. „Aušros“, „Šaltinio“ progimnazijų bei Jovarų pagrindinės mokyklos. Taip pat Tauragės visuomenės sveikatos biuro, Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos specialistės, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnės, Tauragės rajono savivaldybės Viešosios tvarkos specialistai.

Pasidalinkite
Scroll to Top