Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybė minės Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną

Kasmet spalio antrąjį šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena, šiemet tai bus spalio 9-oji. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie kilnų donorystės tikslą ir prasmę, skatinti žmones pasirašyti sutikimą Donoro kortelei gauti. Šiais metais prie Pasaulinės organų donorystės ir transplantacijos dienos minėjimo prisijungs Tauragės rajono savivaldybė.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, paskatinti labiau pasidomėti šia tema. Minėdami Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną, spalio 8-9 dienomis Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatą apšviesime organų donorystę simbolizuojančia žalia spalva, taip pat Tauragės pilies aikštėje bus degamos žvakutės donorams atminti“,– sakė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Tauragės rajono visuomenės sveikatos biuras pagal Nacionalinio transplantacijos biuro svetainėje pateiktą medžiagą jau parengė informaciją mokyklų bendruomenėms, įstaigų, įmonių darbuotojams. Parengti stendai, skatinantys pamąstyti, padiskutuoti organų donorystės tema, numatytos neformalios diskusijos, pokalbiai su mokytojais.

Tauragiškiams bus dalijamos skrajutės, kuriose pateikta nuoroda į Nacionalinio organų transplantacijos biuro interneto puslapį, Visuomenės sveikatos biuras lankysis įstaigose, kur palies su organų donoryste ir transplantacija susijusias temas, plačiau diskutuos apie tiesą ir mitus, pateiks faktus.

„Svarbiausia yra pritarimas donorystės idėjai, pokalbių šia tema skatinimas su artimaisiais, kad nelaimės atveju jiems beliktų išreikšti artimojo valią. Visa tai prisideda prie pagrindinio Lietuvos sveikatos 2014-2025 m. strategijos tikslo – pasiekti, kad 2025 m. šalies gyventojai būtų sveikesni ir pailgėtų jų gyvenimo gyvenimo trukmė, pagerėtų gyventojų sveikata ir sumažėtų sveikatos netolygumai“,– teigė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė.

Daugėjant pritariančių donorystei, auga transplantacijų skaičius, o kiekviena operacija – tai pagerinta žmogaus gyvenimo kokybė, neretai – ir išgelbėta gyvybė. Šiuo metu Lietuvoje organų ar audinių transplantacijos laukia apie 600 žmonių. Vienas organų donoras gali išgelbėti net iki 7 sergančių asmenų.

Apie donorystės svarbą, šios dienos tikslą ir planuojamas akcijas Tauragėje, taip pat kviečiame išgirsti Tauragės radijo laidoje „Dienos svečias“, kurioje dalyvauja  Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Dalia Danutė Naujokienė, Sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė bei savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė. Pokalbio nuoroda ČIA.

Daugiau informacijos 

Pasidalinkite
Scroll to Top