Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybėje vyko vietos bendruomenių lyderių civilinės saugos mokymai

Įsibėgėjus bendruomenių lyderių mokymams visoje Lietuvoje, spalio 4 d. Tauragės rajono savivaldybės administracija sutelkė nemenką civilinės saugos žinių norinčią auditoriją.

Mokymuose dalyvavo 60 asmenų, kurie buvo įvairių bendruomenių, bendrijų pirmininkai, organizacijų vadovai, seniūnai, seniūnaičiai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai ir kt. Mokymus vedė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rolandas Čelna.

Vadovaujantis Vidaus reikalų ministerijos užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, tik pusė Lietuvos gyventojų žinotų, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, o ypač sunku su šia informacija pasiekti gyventojus regionuose, todėl tikimasi, kad geru įrankiu taps vietos bendruomenės, ypač kurios yra labai aktyvios ir veiklios, jos turi didžiulę galią skleidžiant informaciją savo nariams.

Mokymų metu buvo supažindinta su civilinės saugos pagrindais (kas yra civilinės sauga, jos veiklos sritys, krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektai, gyventojų teisės ir pareigos, teisių ir laisvių apribojimai, kokie yra galimi pavojai ir ekstremalios situacijos, ką apima nacionalinė ir savivaldybės rizikos analizė ir t. t.), supažindinta, kaip veikia gyventojų perspėjimo sistema, pristatyta, kas yra kolektyvinės apsaugos statiniai, priedangos, slėptuvės bei kokios yra kitos saugios erdvės, kaip vyksta gyventojų evakavimas, kas yra išvykimo krepšys, kas jį sudaro, kokia jo nauda, kada gali prireikti ir pan.

Civilinės saugos mokymų metodinę medžiagą galima rasti čiaPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos atmintinė.

Daugiau informacijos apie civilinę saugą – www.lt72.lt

Pasidalinkite
Scroll to Top