Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybės atstovai lankėsi Zestafonyje (Sakartvele)

Spalio 18-26 dienomis Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė, Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė, NVO „Sakartvelo bičiulių draugija Tauragėje“ pirmininkė, Tauragės meno mokyklos direktorė Jolanta Kazlauskienė ir minėtos ugdymo įstaigos mokytojas bei draugijos narys Robertas Kazlauskas lankėsi Zestafonyje (Sakartvele). Delegacija dalyvavo Tauragės miesto partnerio Zestafonio 150 metų jubiliejaus šventėje „Zestafonoba“, susitiko su Savivaldybės tarybos nariais ir administracijos darbuotojais, Zestafonio švietimo bei kultūros įstaigų vadovais.

Abi savivaldybės glaudų bendradarbiavimą švietimo, kultūros, sporto srityse palaiko jau nuo 2011 metų, kuomet Tauragė ir Zestafonis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Nuo tada tiek Tauragėje, tiek Zestafonyje vyksta įvairūs edukaciniai, kultūriniai ir sportiniai dvišaliai projektai. Pirmąją vizito dieną delegacija susitiko ir su Tbilisyje gyvenančia Tauragės garbės ambasadore Laura Grinevičiūte, kuri plačiau papasakojo apie Tbilisyje gyvenančių lietuvių veiklą bei projektus, į kuriuos galėtų būti įtraukti ir tauragiškiai.

Vizito metu delegacija pasveikino miestą-partnerį su 150-uoju jubiliejiniu gimtadieniu, dalyvavo Zestafonio ,,Garbės piliečių“ apdovanojimo ceremonijoje. Oficialiame užsienio delegacijų priėmime tauragiškius sutiko Zestafonio miesto meras Vasil Gvelesiani, Zestafonio savivaldybės tarybos nariai, Imeretijos gubernatorius Zviad Šalamberidzė, Zestafonio regiono atstovai Sakartvelo parlamente, kiti šventės svečiai. Apsikeista atminimo dovanomis ir su Zestafonio bendradarbiavimo partneriais iš Izraelio.

Delegacija buvo pakviesta į Tauragės meno mokyklos bendradarbiavimo partnerių Zestafonio Revazo Lagidzės muzikos mokyklos 90-čio renginį, kuriame įvyko nuotaikingas šios mokyklos pasveikinimas. Delegacija buvo pakviesta ir į Zestafonio savivaldybės administracijos organizuotą tradicinį festivalį „Suliko 2022“, kur festivalio dalyviams buvo įteikti Tauragės rajono savivaldybės administracijos bei Tauragės meno mokyklos įsteigti „Simpatijų prizai“. Festivalio organizatoriams tai buvo ypač maloniai nustebinęs šventinis siurprizas. Delegacija apsilankė „Suliko“ dainos autorės Varenkos Tsereteli name-muziejuje, susitiko su jos giminaičiais, pardavė šiam muziejui keletą įdomių eksponatų, lietuviškus muzikos vadovėlius, kuriuose yra ir daina „Suliko“. Vadovėlius muziejui padovanojo Tauragės „Aušros“ progimnazija ir Žygaičių gimnazija.

Išvykos metu aplankytas neįgaliųjų dienos centras „Orioni“ bei keletas  švietimo įstaigų. Su švietimo įstaigų vadovais aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, edukaciniai-kultūriniai projektai, atnaujinta Tauragės meno mokyklos ir Zestafonio Revazo Lagidzės muzikos mokyklos bendradarbiavimo sutartis. Susitikimų metu aptarta artimiausia galimybė užmegzti partnerystės ryšius tarp Zestafonio ir Tauragės medicinos įstaigų, pasidalinta idėjomis ir gerąja patirtimi organizuojant tarptautinius projektus, profesines stažuotes. Zestafoniečius ypatingai pradžiugino Tauragės delegacijos „žaliosios dovanėlės“ – lietuviškų pušų sėklos, kurias mūsų partneriai pažadėjo gražiai užauginti savame krašte, pavadindami Lietuvos skverais arba Tauragės alėjomis.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Išankstinė registracija paramai
2023/2024 metų šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?
Tauragės rajono savivaldybės gyventojai jau ...
Skaityti daugiau »
Sniego valymo automobilis
Kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai?
Žiemos sezonu galima pastebėti, kad ...
Skaityti daugiau »
Statinių prieinamumo vertinimo įrankis – stasis.lt
Lietuvoje yra tūkstančiai visuomeninės paskirties ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top