Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybės įstaigose skelbiamas šildymo sezonas.

Radiatorius

Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės įstaigose skelbiamas šildymo sezonas – galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai.

Daugiabučių namų šildymo sezoną, atsižvelgiant į oro sąlygas bei prognozes, planuojama pradėti spalio 12 dieną. Primename, kad šilumos vartotojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos nepažeidžiant nustatytų higienos normų.

Šilumos vartotojams primename, kad nebegalioja Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių nuostata, pagal kurią šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10 °C ir baigti, kai ši temperatūra tris paras iš eilės yra aukštesnė už +10 °C.

Šilumos vartotojai turi galimybę pradėti ir baigti šildymo sezoną anksčiau ar vėliau nei nusprendžia savivaldybė:

  1. Šilumos vartotojai turi teisę nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos nepažeidžiant nustatytų higienos normų (išskyrus savivaldybių institucijų nustatytas įstaigas, kurioms šildymo sezono pradžia ir pabaiga nustatoma savivaldybių institucijų sprendimais).
  2. Jeigu šilumos vartotojai, turintys teisę nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos, nusprendė pradėti arba baigti savo pastatų šildymą kitu laiku, negu savivaldybių institucijų nustatyta šildymo sezono pradžia ar pabaiga, jie apie savo sprendimą ūkio ministro patvirtintose Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėse nustatyta tvarka praneša šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimą įgyvendina.
  3. Šildymo sezono laikotarpiu šilumnešis privalo būti tiekiamas daugiabučio namo butams ir kitoms patalpoms šildyti. Butai ir kitos patalpos daugiabučiame name privalo būti šildomi, jeigu tam neprieštarauja dauguma to namo butų savininkų, neturinčių įsiskolinimų šilumos tiekėjui.
Pasidalinkite
Scroll to Top