Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Regionų forume

Antradienį, rugsėjo 7 d., Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame kasmetiniame Regionų forume, kuris skirtas svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams aptarti. Šiemet viena pagrindinių Regionų forumo temų – savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas.

Pirmojoje renginio dalyje aptartos žaliosios transformacijos ir savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimo temos. Renginyje sveikinimo žodžius tarė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris pažymėjo, kad Lietuvos ateitį didele dalimi lems tai, kaip į viršų stiebsis jos regionai. „Lietuva išties sėkminga gerovės valstybe taps tik remdamasi visų savo žmonių talentais ir gebėjimais. Tik augdama tolygiai, ji išvengs žymios gyventojų dalies socialinės atskirties ir skurdo“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas grįžo prie pernai pasirašyto politinių partijų susitarimo didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą ir paskatino savivaldybes ir centrinę valdžią pasiekti kompromisą, kuris leistų tuo pat metu ir užtikrinti fiskalinę drausmę, ir didinti mokestines bei kitas savivaldos pajamas, plėsti investicinius pajėgumus. „Išskirtinio dydžio Europos Sąjungos investicijos, skirtos iš pagrindų keisti šalies socialinį ir ekonominį paveikslą, yra mūsų visų raktas į sėkmę. Jei dalies savivaldybių galimybes juo pasinaudoti apsunkina dabartinis teisinis reguliavimas, toks reguliavimas nėra tinkamas ir turi būti keičiamas“, – sakė Prezidentas.

Pranešimus Regionų forume skaitė ir diskusijoje dalyvavo ministerijų atstovai, savivaldybių merai. Pranešimą parengė ir Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, kuris pristatė viešojo transporto transformacijos svarbą ir pasidalijo gerąja Tauragės rajono savivaldybės praktika.

Antrojoje renginio dalyje taip pat dalyvavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir parlamentinių partijų atstovai.

Pagrindinį forumo pranešimą „Memorandumo „Dėl glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“ įgyvendinimo stebėsena“ skaitė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Šio pranešimo pagrindu vyko parlamentinių partijų atstovų diskusija.

[ngg src=”galleries” ids=”86″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top