Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas skaitė pranešimą Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje tarptautinėje konferencijoje

Gruodžio 2 dieną, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas skaitė pranešimą Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje išmanių miestų ir regionų plėtros temoms aptarti.

Virtualioje konferencijoje akcentuota unikali galimybė Lietuvai tapti inovacijų lydere Europoje, pasinaudojant Europos sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos ir ES gaivinimo fondo finansavimu.

„Šiandien Lietuva stovi ant galimybių slenksčio, kaip ir 2004 metais, stojant į ES. Suderėtos istorinio dydžio ES Gaivinimo fondo ir Daugiametės finansinės programos lėšos suteikia nepaprastą galimybę stiprinti ir transformuoti ekonomiką. Šios lėšos gali sukurti konkurencingesnį šalies ūkį ir pagerinti mūsų piliečių pragyvenimo lygį, ypač skiriant dėmesį regionų suklestėjimui, kuriant išmanius miestus ir miestelius“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Konferencijos metu Tauragės rajono savivaldybės meras pristatė Tauragės proveržį, vykdomus ir planuojamus darbus. Aptardamas minėtas temas, pabrėžė, kad svarbu pasinaudoti galimybėmis. „Turime būti pakankamai drąsūs ir veikti ryžtingai. Tikėti naujų galimybių nauda labiau, nei bijoti galimų kelių nesėkmių įgyvendinant“,– teigė meras.

Atkreiptas dėmesys į būtinybę orientuoti Lietuvos ekonomiką į pridėtinės vertės kūrimą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir investuojant į regionų plėtrą.

„Išmanių miestų ir regionų plėtra pirmiausia yra galimybės žmogui gyventi prasmingą ir visapusišką gyvenimą, nesvarbu, ar sostinėje, ar mažame miestelyje. Pasitelkę technologinį progresą, galime sumažinti regioninę atskirtį, užtikrinti, kad viešosios paslaugos ir viešoji infrastruktūra būtų patogesnė mūsų piliečiams, ekologiškesnė, patikimesnė, labiau pritaikyta tam tikroms pažeidžiamoms grupėms“, – sakė Prezidentas

Konferencija organizuota drauge su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos ambasada Prancūzijoje, Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzijos verslo asociacija „MEDEF International“ („The Mouvement des entreprises de France“) ir VšĮ „Versli Lietuva“.

Pranešimus skaitė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, Prancūzijos verslo asociacijos pirmininkas Gérardas Wolfas, Dižono miesto savivaldybės vadovas Denis Hameau, Vilniaus miesto savivaldybės patarėja Eglė Radvilė, VŠĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė, šalies verslo atstovai ir kiti konferencijos dalyviai.

Pasidalinkite
Scroll to Top