Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono taryba patvirtino rekordinį šių metų savivaldybės biudžetą

Sausio 26 dieną Tauragės rajono taryba dalyvavo posėdyje, kuriame aptarė numatomų lėšų paskirstymą 2022 metams. Šiais metais biudžetas 63,6 mln. eurų, tai yra 26 proc. didesnis nei praeitais metais, todėl svarbu, kad lėšų paskirstymas būtų tikslingas, o pajamos įsisavintos naudingai.

„Planuojant 2022 metų išlaidas peržiūrėti visų biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio pareiginės algos koeficientai, suplanuoti teisės aktams atitinkantys ir kiti reikalingi darbo užmokesčio padidėjimai, įvertintos biudžetinių įstaigų didėjančios paslaugų ir prekių įsigijimo išlaidos. Suplanuotos išlaidos visiems administracijos 2022 metais įgyvendinamiems projektams, įvertinant rangos darbų kainų augimą.“, – sako Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas.

Per paskutinius ketverius metus pastebimas kasmetinis planuojamojo biudžeto augimas, tačiau 2022 metais jis yra intensyviausias. Šiais metais biudžeto augimą lėmė didesnės dotacijos iš Europos Sąjungos 3,8 mln. eurų ir valstybės biudžeto 21,8 mln. eurų. Prie būsimojo lėšų augimo prisidėjo ir likutis iš praėjusių metų 4,9 mln. eurų, kuris susidarė dėl 2021 metais gautų viršplaninių pajamų.

Biudžeto sudarymas

Savivaldybės biudžetas sudaro apie puse gaunamų pajamų – 31,4 mln. eurų. Jis susideda iš: gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamo turto, aplinkos teršimo, gamtos išteklių mokesčių, rinkliavos už atliekų tvarkymą, nuomos mokesčio už valstybinę žemę. Prie biudžeto prisideda 1,7 mln. eurų, tai papildomos skolintos lėšos, kurios skirtos investiciniams projektams. 30 procentų įplaukų atkeliauja iš gaunamų dotacijų, pridėtinės vertės mokesčių, tačiau šių lėšų įsisavinimas jau yra tikslinis. Likusią biudžeto dalį sudaro – suteiktos paslaugos, turto pardavimas, ES sąjungos projektų finansavimas.

Lėšų paskirstymas

Didžiausia biudžeto dalis skirta švietimui – 24,8 mln. eurų. Siekiama padidinti ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimus, tam skirta 2,9 mln. eurų. „Planuojamas išlaidų padidėjimo pasiskirstymas nėra vienodas, kadangi atskirų finansavimų šaltinių paskirtis yra tikslinė, pavyzdžiui Europos Sąjungos fondai, kurie numato įvairius panaudojimus.“, – teigia Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė. Įgyvendinant Europos Sąjungos projektus yra numatoma, kur investuoti ir kokie rodikliai turi būti pasiekti, pastebime, kad didesnis dėmesys yra skirtas socialinei sričiai, inovacijų ir tvarios aplinkos projektams.

Likęs biudžetas paskirstytas: socialinei apsaugai 11,4 mln. eurų, sportui ir kultūrai 7,3 mln. eurų, infrastruktūrai 6,9 mln. eurų, administravimui 5,5 mln. eurų, aplinkos apsaugai 3 mln. eurų, turto valdymui 2,4 mln. eurų, saugesniam miestui 1 mln. eurų, kaimo, turizmo ir verslo plėtrai 0,8 mln. eurų, sveikatos apsaugai 0,5 mln. eurų.

Numatomi projektai

Padidėjus planuojamajam biudžetui, padaugėjo ir Tauragės rajono savivaldybės projektų. Prisidedant prie ekologiškų ir ilgalaikių sprendimų, pasirašyta sutartis dėl dar trejų elektrinių autobusų. Įgyvendinami kiti didesni projektai: Sporto ir kultūros komplekso statyba, kino teatro salių įrengimas, Šilalės gatvės apšvietimas, Gedimino gatvės lietaus nuotekų tinklų ir išlyginamojo sluoksnio uždėjimas, žaidimų aikštelių įrengimas ir vienas iš svarbesnių projektų – Tauragės miesto pietinis aplinkkelis. Užbaigiami ir kiti projektai – M. Mažvydo stadiono atnaujinimas, kompleksinis turgelio sutvarkymas, automobilių aikštelės projektas. Tauragės rajono savivaldybė realizuoja projektų idėjas bei kuria atsinaujinusį ir tvarų miestą esamiems bei būsimiems gyventojams.

Daugiau informacijos apie biudžetą rasite ČIA.

Pasidalinkite
Scroll to Top